Edebiyat

The Nightmare Before Christmas’ın Hikayesi, Genç Yetişkin Romanında Devam Edecek

Disney Publishing, sevilen animasyon filmi The Nightmare Before Christmas‘ın devamını yazması için Shea Ernshaw ile anlaştı.

Gotik animasyon efsanesi The Nightmare Before Christmas, devam hikayesine yıllar sonra bir genç yetişkin romanıyla kavuşuyor.

Gizmodo’nun haberine göre; Disney Publishing, The Nightmare Before Christmas dünyasını The Wicked Deep ve Winterwood kitaplarının yazarı Shea Ernshaw‘a emanet etti. Ve bu kez hikaye Sally‘nin bakış açısından ilerleyecek.

İlgili Makaleler

Yazacağı genç yetişkin romanının 1993 yapımı filmdeki olaylardan sonrasını anlatacağını söyleyen Shea Ernshaw, “Sally‘nin bakış açısından yazılan bu yeni kitap, film bittikten kısa bir süre sonrasında geçiyor. Sally ve Jack‘in henüz anlatılmamış aşk hikayesi. Ama aynı zamanda Sally için de bir reşit olma hikayesi. Çünkü onu yeni kraliyet unvanıyla, Halloween Town Kabak Kraliçesi olarak görüyoruz. Roman, hayranlara uzun zamandır bekledikleri ikinci doz Sally, Jack ve Halloween Town‘ın tüm tanıdık sakinlerini getirirken, okuyucuların seveceğini umduğum yeni tuhaf karakterler de sunacak.” dedi.

Kitabın kendisine, Sally‘ye de Jack‘in filmde aldığı aynı karakterizasyon ve derinliği sağlama fırsatı verdiğini ifade eden Ernshaw, sözlerini şöyle sürdürdü: “The Nightmare Before Christmas‘daki ana temalardan biri Jack‘in kimliğini anlama çabasıydı. Balkabağı Kralı olmaktan yorulmuştu ve daha fazlasını arzulayarak Noel‘i üstlenmek için plan yaptı. Bu kitapta, sadece Sally‘nin kimliğini keşfetmek, Jack‘e aşık olan ve Balkabağı Kraliçesi rolünü üstlenen kişinin kim olduğunu daha iyi anlamak değil, aynı zamanda geçmişinin şimdiki arzularını, şüphelerini ve hayallerini nasıl etkilediğini de anlamak istiyorum. Bir bez bebek hayattan gerçekten ne ister? Neden korkuyor? Ve sevdiklerini kurtarmak için ne kadar riske girebilir? Kitapta da öğreneceğimiz gibi, riske girmeye oldukça hazır. Sally, şimdiye kadar yazdığım en ilgi çekici ve aynı zamanda en zengin katmanlı karakterlerden biri. Onun hikayesini anlatmak benim için bir onur.”

Adı henüz açıklanmayan The Nightmare Before Christmas devam romanının Temmuz 2022‘de okurlarla buluşması planlanıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  İlk İmparatorluğun Efsanelerinde İkinci Dönem - Kılıçlar Çağı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.