Edebiyat

“Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları” ÇIKTI!

seyfettin-efendi-cizgi-roman-banner

Geçtiğimiz günlerde sizlere Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları – Yeditepe Canavarı isimli çizgi romanın çıkacağını buradaki haberimizden duyurmuş ve bazı ayrıntılar paylaşmıştık.

Beklenen an geldi ve Devrim Kunter’in muhteşem çizgilerinin hayat verdiği kitap raflardaki yerini aldı.

seyfettin-efendi-olaganustu-maceralari-1Seyfettin Efendi, Osmanlı döneminde yaşayan bir dedektif. Burma bıyıkları ile, giyimi, tavırları ve duruşu ile tam bir İstanbul beyefendisi kendisi. İstanbul’da geçen ve hem gizemli hem de olağanüstü olaylarla bezeli bu Yeditepe Canavarı isimli çizgi roman, arkası gelmesi planlanan Seyfettin Efendi maceralarının ilki olma özelliğini taşıyor.

Kitabın arka kapak yazısı şöyle;

İstanbul, 1924…

Halkının yeni bir hürriyete kucak açtığı, yıllar süren işgalden kurtulmuş, yüzyıllardır başkent olduğu imparatorluğu geride bırakmış bir şehir; sinsilikleri aklın ve bilimin sınırlarını aşan hainler ve katiller için ise adeta bir cennet. Fakat neyse ki tüm bu pespayeliklere tahammülü yıllar evvel tükenen bir İstanbul beyefendisi var. Seyfettin Efendi, ataletiyle birlikte şahsi menfaatlerini de bir kenara bıraktığı, İstiklal Harbi’nin ardından bizzat kurması için görevlendirildiği İfşa-yi Sırr Teşkilatı’ndaki esrardaşları; dillere destan kuvvetiyle pehlivan İsmail, fennî icatlarıyla mühendis Münevver, sarsılmaz iradesiyle adli tabip Aziz ve keskin gözleriyle casus Esat, acar hafiyenin en olağanüstü vak’aları çözmesine merakla yardımcı olurlarken Anadolu’yu ve Trakya’yı, iç ve dış alçaklıklardan koruyorlar. Teşkilat kayıtlarından elinizde tuttuğunuz nüshaya konu olan vak’ada, İstanbul’u çirkin sıfatlarına benzetip, yedi tepesine lanet saçmaya çalışan kanı bozuklar, İfşa-yi Sırr’ı peşlerine takma gafletinde bulunuyorlar. Dehşetin esiri olmaya işgalde bile bu kadar yaklaşamayan İstanbul’un mabetlerinde yoğun bir takip başlıyor.

Eğer ki olacaklar sizi meraka ve heyecana sevk ettiyse, Devrim Kunter’in Seyfettin Efendi’nin notlarından hem derlediği hem de çizim vazifesini üstlendiği bu olağanüstü maceraya şahit olmanızdan sonsuz kıvanç duyarız.

Yeditepe Canavarı” kitabının bulunduğu dükkanlar:

Beşiktaş: Arkabahçe Çizgi Roman Dükkanı, Pegasus Oyuncak
Taksim: GON Çizgi Roman Kitabevi
Kadıköy: Büyülü Dükkan, Gerekli Şeyler

İstanbul içi ve dışı diğer mağazalar kısa sürede eklenecektir. Pazartesi gününden itibaren www.seyfettinefendi.com sitesinden sipariş yoluyla temin edebilirsiniz.

İşte size Seyfettin Efendi çizgi romanından birkaç örnek sayfa:

{gallery}foto_galeri/seyfettin-efendi-sayfa/:::0:0{/gallery}

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.