Edebiyat

“Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları” Çıkıyor!

seyfettin-efendi-cizgi-roman-banner

Dünyanın en tanınmış ve en sevilen dedektiflerinden biridir Sherlock Holmes. Hem zekası hem de kurnazlığı ile pek çok okurun hayranlığını kazanmış olan bir İngiliz beyefendisidir.

Peki hiç düşündünüz mü, acaba ülkemizde de böyle biri var mıdır diye? İşte sizi Osmanlı’nın son yıllarına götürecek; zekası ve alimliği ile sizleri şaşırtacak bir karakter Seyfettin Efendi!

Seyfettin Efendi, Osmanlı döneminde yaşayan bir dedektif. Burma bıyıkları ile, giyimi, tavırları ve duruşu ile tam bir İstanbul beyefendisi kendisi. 

seyfettin-efendi-karakterÇizer kimliği ile tanıdığımız Devrim Kunter, Seyfettin Efendi karakterinin yaratıcısı ve çizeri. Eylül ayında yayınlanacak olan Seyfettin Efendi – Yeditepe Canavarı isimli macera ise Devrim Kunter’in hem yazdığı hem de çizdiği bir Seyfettin Efendi macerası.

İstanbul’da geçen ve hem gizemli hem de olağanüstü olaylarla bezeli bu çizgi roman, arkası gelmesi planlanan Seyfettin Efendi maceralarının ilki olma özelliğini taşıyor. Steampunk havası ile bezeli, fantastik öğeler de içeren çizgi romanın tanıtım yazısı ise şöyle;

Sizi başka diyarlara sürükleyecek bu resimli romanı heyecan içinde okuyacak, dostlarınıza, ahbaplarınıza anlatmak için sabırsızlanacaksınız.

Acar hafiye Seyfettin Efendi’ye bu macerasında dünyanın en kuvvetli adamı İsmail pehlivan, kanıtları fenni yönlerden tetkik eden adli tabib Aziz, değişik icatları ve aletleri ile mühendis Münevver, yedi dili anadili gibi konuşabilen müthiş casus Esat yardım ediyolar.

Bu yenilmez ekibin “Yeditepe Canavarı” lakaplı kan içici canavarı nasıl yakaladığını çok yakında öğreneceksiniz!

Okumaya şimdiden hazırlanınız!

Hem diliyle, hem çizgileriyle hem de hikaye örgüsü ile sizi o döneme götürüp muhteşem bir maceranın tam ortasına bırakacak olan “Seyfettin Efendi – Yeditepe Canavarı” çizgi romanı Eylül ayında raflardaki yerini alacak. Sakın kaçırmayın, bizden söylemesi!

Devrim Kunter Kimdir?

1971 İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi İç Mimarlık bölümü mezunu.

Çeşitli kitaplarda resimleri bulunuyor, Konstantinopolis Kapılarında (Hikmet Temel Akarsu), Çizgilerin Gücü Adına (Kayra Keri Küpçü), Sihirli Ayna (Gülay Er Pasin).

Çizgi romanlarını Gölge e-dergi, Harakiri, Heavy Metal Türkiye, Hipnoz ve Roman Kahramanları dergilerine çizdi, çizmeye devam ediyor. Vincent Price Presents serisinden Matthew McLean’in yazdığı “Dunkirk Horror” isimli bir albümü var.

Seyfettin Efendi çizgi romanı ile ilgili gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

İşte size Seyfettin Efendi çizgi romanından birkaç örnek sayfa:

{gallery}foto_galeri/seyfettin-efendi-sayfa/:::0:0{/gallery}

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.