Edebiyat

Rick Riordan, Yeni Percy Jackson Romanını Duyurdu

Ünlü yazar Rick Riordan, yeni bir Percy Jackson kitabıyla Olimposlular dünyasına döneceğini açıkladı.

Amerikalı yazar Rick Riordan, başka bir görev için Percy Jackson, Annabeth Chase ve Grover Underwood‘u bir kez daha bir araya getiriyor. The Last Olympian‘dan 14 yıl sonra gelen Percy Jackson and the Olympians: The Chalice of the Gods adlı roman önümüzdeki yıl çıkacak.

Olimposluların dünyasına dönüş hakkında Publishers Weekly‘ye konuşan Riordan, altıncı romanın Hollywood stüdyolarının TV uyarlamasını desteklemesinin bir yolu olarak başladığını söyledi. Ünlü yazar, “Ya okuyuculara son on yıldır istedikleri bir şeyi, tıpkı orijinal beş kitap gibi Percy, Annabeth ve Grover’ı içeren, onun bakış açısından klasik bir Percy Jackson romanı vererek anlaşmayı tatlandırsaydım? 2009’daki The Last Olympian’dan bu yana ilk kez dürüstçe bir Percy Jackson romanımız olacaktı.” dedi.

Percy Jackson and the Olympians: The Chalice of the Gods; Percy ve arkadaşlarının Zeus‘un sakisi Ganymede‘nin, ölümsüzlük veren kayıp Kadehi bulmasına yardım etmesini konu alacak. Yeni tanrılar ve canavarlarla dalga geçen Riordan, Percy‘nin yeni macerasını da ‘bir yarı tanrının hayatında bir gün‘ tadında karşımıza getirecek. Percy Jackson and the Olympians: The Chalice of the Gods kitabı 23 Eylül 2023‘te çıkacak.

Sevilen fantastik serinin yeni halkasının gelişi, Disney+‘ın Percy Jackson dizisiyle neredeyse aynı dönemde olacak. Percy Jackson and the Olympians dizisinin ilk sezonu 8 bölümden oluşacak. Yönetmenliğini James Bobin‘in üstlendiği seride; Percy Jackson‘ı Walker Scobell, Annabeth‘i Leah Sava Jeffries ve Grover‘ı da Aryan Simhadri canlandıracak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.