Edebiyat

Neil Gaiman ve Al Sarrantonio’dan Öyküler İsimli Fantastik Bir Derleme

Neil Gaiman ve Al Sarrantonio başta olmak üzere edebiyatın usta isimlerini bir araya toplayan “Öyküler” isimli öykü derlemesi raflardaki yerini alacak.

Sandman ile çizgi roman dünyasında yeni bir kapı açan Neil Gaiman; Amerikan Tanrıları, Mezarlık Kitabı, Yıldız Tozu ve Koralin gibi birbirinden güzel eserleri ile fantastik edebiyatın önemli isimleri arasında yer alıyor.

Türkçe’ye çevrilen eseri olmadığı için Türk okuyucular tarafından çok tanınmayan Al Sarrantonio‘yu Bram Stoker ödüllü 999 romanından ve Babylon 5 için yazdığı Personal Agendas eserlerinden hatırlarsınız.

Öyküler isimli fantastik öykü derlemesinde Neil Gaiman ve Al Sarrantonio’ya; Chuck Palahniuk, Joe Hill, Diana Wynne Jones, Peter Straub, Joyce Carol Oates, Gene Wolfe, Joanne Harris, Tim Powers, Michael Moorcock, Jodi Picoult, Walter Mosley ve daha pek çok yazar eşlik edecek.

İthaki Yayınları etiketiyle 18 Ağustos’ta raflardaki yerini alacak olan fantastik öykü derlemesinin Shirley Jackson En İyi Öykü Derlemesi Ödülü de bulunuyor.

“Kurmacanın zevki hayal kurabilmenin zevkidir…”

Edebiyatın alameti farikalarından biri de hayal gücü; işte Neil Gaiman ile Al Sarrantonio’nun bu olağanüstü öykü derlemesi hayal gücünün ve iyi kurgunun, edebiyatın her türünde kendini öne çıkaracağını kanıtlar nitelikte.

Öyküler, dünyadaki en iyi yazarlarından bazılarının Peter Straub ve Chuck Palahniuk’tan Gene Wolfe’a, Diana Wynne Jones’tan Joe Hill ve Joyce Carol Oates’a kadar– kurmacanın sınırlarını yeniden keşfettiği, genişletip baştan tanımladığı benzersiz bir antoloji. Edebi eserleriyle türler arasındaki sınırı şeffaflaştıran, kategorilere meydan okuyan ve düş gücünün tüm olanaklarını bir büyücü gibi kullanan Gaiman ile bu kitaptaki tüm yazarları bir araya getiren, öyküleri okuyan ve seçen “usta antolojist” Sarrantonio, deposunu yaratıcılıkla dolduran, tür, konu ve üslup olarak çok çeşitli yirmi yedi öyküyü okur karşısına çıkarıyor. “Bize daha önce bin kez gördüğümüz bir şeyi sanki ilk kez görüyormuşuz gibi sunacak o büyülü ışığa sahip öyküler” bu sayfalarda hayat buluyor.

Okudukça dünyaya bakış açımızı değiştiren, zeka ve hayal gücüyle dolu bu derleme, sıra dışı kurgunun sınırsız alanını daha da genişletmek adına atılan yepyeni ve cüretkar bir adım.,

Çevirisi Filiz Sarıalioğlu ve İlker Özbilek’e ait olan 600 sayfalık kitap, içindeki birbirinden güzel öykülerle sizi çok uzaklara götürecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  2015'in Getirdiği Küçük Prens Sürprizi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.