Edebiyat

John Scalzi Romanlarına Doyacağız!

john-scalzi-banner

Ortaya çıkan yeni bir habere göre John Scalzi’nin önümüzdeki 10 yıl içerisinde 13 kitap yazacak. Anlaşma resmi olarak duyuruldu. Bilimkurgu türünün usta yazarı Scalzi’nin yeni eserlerini şimdiden merak etmeye başladık.

Ülkemizde İthaki Yayınları’nın çalışmaları ile Türkçe’ye çevrilen Yaşlı Adamın Savaşı Serisi sayesinde John Scalzi ile tanışmıştık. Daha sonrasında Kırmızı Üniformalılar ile Scalzi macerasına devam ettik. Şu sıralar bu iki kitabın televizyon dizisi olması üzerinde çalışmalar yapılıyor. Daha edebiyat alanında Scalzi’ye doyamamışken, müthiş bir haber aldık.

Özellikle bilimkurgu yayınları ile yurt dışında büyük bir bilinirliğe sahip olan Tor yayıncılık, John Scalzi ile 10 yıllık bir sözleşmeye imza attı. Scalzi bu süreç içerisinde 13 kitap yazacak. Yayınevi bir noktada Scalzi’yi 10 yıllığına kiralamış oldu. Hem de 3.4 milyon dolar karşılığında.

john-scalzi-gorsel

Anlaşmanın büyük bir kısmı yeni bilimkurgu romanlarını kapsıyor. Özellikle Scalzi’nin kaleminden çıkma bir space opera serisi bekleniyor. Ayrıca Yaşlı Adamın Savaşı Serisi için de bağımsız bir kitap hazırlanacağı söylendi.

Hugo ödüllü ABD’li yazarı, önümüzdeki 10 yıl boyunca daha sık duyacağız ve daha sık okuyacağız.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Ursula K. Le Guin, Hatıra Pulu ile Onurlandırıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.