Edebiyat

John Scalzi’den “Kırmızı Üniformalılar” Çıktı!

kirmizi-uniformalilar-banner

Son dönemlerin en başarılı bilimkurgu yazarlarından olan John Scalzi’nin çok konuşulan bilimkurgu romanı “Kırmızı Üniformalılar” çıktı.

Yakın zamanda televizyon dizisi olması da planlanan Kırmızı Üniformalılar, 2013 yılında Hugo ve Locus Ödülleri’ne de damgasını vurmuştu.

İlgili Makaleler

kirmizi-uniformalilarKırmızı Üniformalılar, İthaki Yayınları tarafından dilimize kazandırıldı. Kitabın tanıtım yazısı ise şöyle;

Yaşlı Adamın Savaşı serisiyle çağdaş bilimkurgu okurlarının gözünde önemli bir yer edinen John Scalzi, Hugo ve Locus ödüllü romanı Kırmızı Üniformalılar ile dönüyor. Kırmızı Üniformalılar, Uzay Yolu ve benzeri uzay maceralarını seven okurlar kadar, üstkurmaca meraklılarını da tatmin edecek.

Evrensel Birlik’in bayrak gemisi Gözüpek’e atanan Asteğmen Andrew Dahl, çok geçmeden bazı gerçeklerin farkına varır. Her dış görevde uzaylılarla ölümcül bir mücadeleye girilmekte, geminin kıdemli subayları bu mücadelelerden daima sağ çıkmakta ve düşük kıdemli bir tayfa muhakkak ölmektedir. Bu konuyu araştırmaya başlayan Andrew ve meslektaşları, hayatlarını kurtarmak için zaman ve uzayda son derece tehlikeli bir yolculuğa çıkarlar.

Cihan Karamancı tarafından çevirisi yapılan 328 sayfalık kitap, sizi ilginç bir yolculuğa sürükleyecek.

Şimdiden iyi okumalar.

İlginizi Çekebilir  Meltem Arıkan'ın Bilimkurgu Türündeki "Erospa" Romanı Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu