Edebiyat

J.R.R. Tolkien’den Hobbit Resimleri ÇIKTI!

Dünyaca ünlü yazar J.R.R. Tolkien’in en önemli  eserlerinden biri olan Hobbit için, kitap daha taslak halindeyken çizdiği resimler ilk defa “J.R.R. Tolkien’den Hobbit Resimleri”  kitabında okurlarla buluşuyor.

Hobbit’in yayımlanışının 75. yılını kutlamak üzere hazırlanan kitap, Orta Dünya’ya dair resimler, yüzden fazla eskiz, çizimler, boyamalar, haritalar ve planların ön çalışmaları, alternatif versiyonları ve deneysel tasarımları, çizimlerin son halleriyle ilk kez bu kitapta bir araya geliyor.

J.R.R. Tolkien'den Hobbit Resimleri

İthaki Yayınları tarafından yayımlanan kitaptaki görsellerin bazıları ilk kez, bazıları ise renkli çizimleriyle ilk kez yayımlanıyor.

Kutulu ve kuşe kağıda özel baskısıyla, J.R.R. Tolkien’den Hobbit Resimleri kitabı sınırlı sayıda ve numaralı olarak okuyucularla buluşuyor.

J.R.R. Tolkien, Hobbit kitabını yazdığında, belli bir seviyede başarıya ulaşmış amatör bir sanatçıydı. Kitabı henüz taslak aşamasındayken onun için illüstrasyonlar çizdi.

İlk Hobbit baskısı; yazarı tarafından çizilmiş on adet siyah beyaz resim, iki harita, cilt ve şömiz tasarımlarıyla beraber basıldı. Sonrasında, en iyi eserlerinden birkaçını oluşturan beş adet renkli çizim daha yaptı.

Tolkien hakkında önde gelen uzmanlardan olan Wayne G. Hammond ve Christina Scull tarafından hazırlanan J.R.R. Tolkien’den Hobbit Resimleri, Tolkien’in Hobbit’i nasıl yazdığına tanık olmak ve filmlerin yönetmeni Peter Jackson’ın da hangi görsellerden ilham aldığını görebilmek açısından dikkat çekiyor.

Kitap satışa çıktı. İsterseniz buradan indirimli olarak hemen alabilirsiniz. İnanın verdiğiniz paraya değecek koleksiyonluk bir parça. Kaçırırsanız üzülürsünüz.

Biz de sizlere, kitabın içindeki çizimlerden bazılarını sunalım. Resimleri, yayınevi filigranlı olarak sunmak zorundayız çünkü dijital kullanımı yasak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.