Edebiyat

İstanbul’un Gizli Büyücüleri ile Tanışın!

istanbulun-gizli-buyuculeri

Gizem, büyü, korku ve fantazya ile ilgilenenlerin tanıdığı Aylin Ünal, bu kez araştırma ile kurgunun iç içe girdiği bir metinle çıkıyor okur karşısına.

İstanbul’un büyücülerine İstanbul’un gizemlerine el atan Aylin Ünal’ın, fantastik kurgu severlerin keyifle okuyacağı “İstanbul’un Gizli Büyücüleri” kitabı çıktı.

istanbulun-gizli-buyuculeri-kapakGiovanni Scognamillo ile beraber imza attığı Vampir Manifestoları ile Scognamillo hakkında hazırladığı Aşk ve Korku adlı kitaplardan tanıdığımız, Karanlığın Çocukları adlı radyo programını ilgiyle takip ettiğimiz yazar Aylin Ünal, bu kez merkezine İstanbul’u ve Galata’yı alan bir fantastik kurguyla çıkıyor karşımıza. İstanbullu büyücülerle yapılmış görüşmelerin hikayeleriyle karşılaştığımız kitapta, belgesel ve kurgu, araştırma ve hayal gücü iç içe geçiyor.

İstanbul’un Gizli Büyücüleri’nde, gerçekliğin satır aralarında kalan büyülü olayların ve şehrin sokak aralarında saklanan gizemli insanların öykülerini okumak mümkün.

“‘İçinde yaşadığımız dünya yaşlı bir ağaçsa, İstanbul da o ağacın tam kalbinde durur. Bu nedenle İstanbul’da her ne olursa olsun, bundan tüm dünya etkilenir.’ Eski gizemciler, İstanbul’la ilgili böyle söylerler. Karmaşası hiç eksik olma­yan şehir, belli ki bağrında taşıdığı sırları saklamayı pek iyi başarır. Kentte yaşayanlar bilir ki, şehir güzel yüzünü her­kese göstermekten pek de hoşlanmaz. Koyu, karanlık, derin ormanların bağrında saklanmış bilge bir baykuştur İstan­bul, ancak onu gören olmaz.”

Giovanni Scognamillo’nun önsözüyle süslenen 248 sayfalık İstanbul’un Gizli Büyücüleri, İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Kitabı hemen buradan satın alabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.