Edebiyat

İnsanlığın Verdiği En Büyük Savaşın Sözlü Tarihçesi: Dünya Savaşı Z

Max Brooks‘un Z virüsü pandemisinin medeniyete etkilerini siyasi ve sosyolojik açılardan ele aldığı Dünya Savaşı Z, İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Yakın dönem korku-gerilim edebiyatının öne çıkan yazarlarından Max Brooks, 2013’te beyaz perdeye uyarlanan ve büyük ilgi gören Dünya Savaşı Z‘de zombi kıyameti tahayyülünü çağımızdaki zirve noktasına taşıdı.

Çin’de ortaya çıkarak yavaş yavaş tüm dünyaya yayılan bir virüs, Büyük Panik döneminde insanları yaşayan ölülere çevirmişti. Sokaklar, korunaklı binalar, karargâhlar… artık hiçbir yer güvenli değildi. Zombiler ve insanlar arasındaki savaşın ardından dünya nüfusu yarı yarıya azalmıştı.

Yazar, Z virüsü pandemisinin ardından kurulan yeni dünya düzeninde birçok ülkeye giderek savaşın tanıklarıyla röportajlar yapıyor. Medeniyete etkilerini siyasi ve sosyolojik açılardan ele alırken hikâyenin gerilimi bir an bile düşmüyor. Ortaya insanlığın verdiği en büyük savaşın sözlü bir tarihçesi çıkıyor.

Salgın yayılıyor… Yaşayan ölüler her yerde.

“Okunması gereken bir kitap. Brooks, öylesine detaylı ve özgün yazıyor ki bizim bilmediğimiz bir şey bildiğinden şüphelenmemek elde değil.” – Simon Pegg

Karanlık Kitap serisinde yer bulan 400 sayfalık romanı Alican Karakaya Türkçeye çevirdi.

İyi okumalar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.