Edebiyat

İngiliz Yazarlar, Kitap Gelirlerini Suriyeli Mülteciler İçin Bağışlıyor

kitap-book-banner

Aralarında Neil Gaiman, Philip Pullman gibi fantastik kurgu yazarlarının da bulunduğu İngilizler tarafından en çok okunan ve en sevilen yazarları, ülke genelinde bir kampanya başlatarak kitaplarını Suriyeli mülteciler için satışa çıkardı.

Aralarında Salman Rushdie, Hilary Mantel, David Nicholls, David Walliams, Ian Rankin, Neil Gaiman, Ali Smith, Philip Pullman, Marian Keyes, Lee Child, Julia Donaldson, Jacqueline Wilson ve Michael Morpurgo gibi yazarların da bulunduğu, İngiltere’nin en çok okunan ve sevilen yazarları, kitaplarını Suriyeli mülteciler için satışa çıkardı.

İnternet üzerinden kitap satışı yapan Waterstone’s’ta satışa çıkan kitaplarının gelirini Suriyeli mültecilere bağışlayacak olan yazarlar, “Bir kitap satın al, bir hayat kurtar” sloganıyla okurlarına çağrıda bulundu. Buy Books for Syria adlı kampanya, yazarlar, yayıncılar ve Waterstone’s kitabevi tarafından yürütülüyor.

waterstones

Penguin Random House, Pan McMillan, HarperCollins, Hachette ve Faber’in de aralarında bulunduğu yayıncıların, 90’dan fazla ülkeden 17 kuruluşu bünyesinde barındıran Oxfam adlı hayır kurumunun Suriye Kriz Merkezi’ne, Waterstones sitesinden elde edilen kitap satış gelirinden yaklaşık 1 milyon pound aktarması bekleniyor. Suriyeli mültecilere bağışlanacak kitaplar, Waterstones’da 1 Ekim’den itibaren satışa çıkacak ve üzerinde The Buy Books for Syria/ Suriye için Bir kitap Satın Al etiketi bulunacak.

Geçen ay, çocuk kitapları yazarı Patrick Ness’in başlattığı kampanya ile Suriyeli mültecilere 24 saat içinde 150 bin pound toplanmıştı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Disney Lucasfilm'i Satın Aldı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.