Edebiyat

Göktuğ Canbaba Kediyi Valize Koydu – Valizdeki Kedi

valizdeki-kedi-banner

Ozanın Şarkısı, Tılsım-ı Kudret gibi fantastik kitaplarıyla tanıdığımız Göktuğ Canbaba, son dönemlerde raflarda yerini alan çocuk kitapları ile de edebiyat dünyasında sesini haykırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz sene çıkan “Fener Balığının Kayıp Işığı” isimli çocuk romanından sonra “Valizdeki Kedi” kitabı da raflarda yerini aldı.

Bu eğlenceli ve serüven ile dolu romanda evden kaçan Kiki ismindeki bir kedinin İstanbul’da başlayıp Paris sokaklarında devam eden hikayesini görüyoruz.

valizdeki-kedi-kapakKitabın arka kapak yazısı şöyle;

Kiki, bir ev kedisiydi. Galata Kulesi’ni gören bir apartmanın en üst katında yaşıyordu. Sıcacık yuvasında mışıl mışıl uyumak en büyük zevkiydi. Dış dünyayı hiç ama hiç tanımıyordu… Ta ki bir gün tatil hazırlığı yapan ailesinin valizinde uyuyakalana kadar!

Gözünü açtığında kendini Paris havaalanında bulan Kiki, ne yapacağını şaşırmıştı. Sokaklar ona yabancıydı. Evine nasıl döneceği konusundaysa en ufak bir fikri yoktu. Etrafı keşfetmek için yola koyulan Kiki, karşısına çıkan minik fare Toro TozBurun sayesinde, hiç unutamayacağı bir serüvene atılmak üzereydi! Kiki’nin bu eğlence dolu öyküsünde, arkadaşlık, yardımlaşma ve sevginin gücüne tanık olacaksınız.

Doğan Egmont’tan çıkan 212 sayfalık macerayı sadece çocuklara değil yetişkin okurlara da tavsiye ediyoruz. Ayrıca kitap Sedat Girgin’in birbirinden güzel çizimleriyle süslü.

Herkese iyi okumalar!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yeni Ejderha Mızrağı Kitabı Geliyor Olabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.