AYBABTUEdebiyat

George R.R. Martin, Kış Rüzgârları Kitabının Geciktiğini Biliyor

George R.R. Martin, Kış Rüzgarları kitabı hakkında konuştu; “Bu konuda beni rahatsız etmenize gerek yok.”

George R.R. Martin, Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin beşinci kitabı Ejderhaların Dansı‘nı 2011 yılında yayımladı. O tarihten bu yana Targaryen tarihi hakkında Ateş ve Kan adında bir kitap yayınladı. Bazı kurgu antolojilerinin editörlüğünü yaptı, Taht Oyunları‘nın bölümlerini yazdı. House of the Dragon dizisine danışmanlık yaptı. Bir dizi başka Taht Oyunları spin-off şovuna danışmanlık yaptı.

HOUSE OF DRAGON DİZİ AFİŞİ

Ayrıca iddiaya göre bunca zamandır Ejderhaların Dansı‘nın devamı olan bir kitap üzerinde de çalışıyordu. Kitabın adı Kış Rüzgarları‘ydı. Kitap Daenerys Targaryen, Tyrion Lannister, Arya Stark ve belki de Jon Snow‘un hikayelerini devam ettirecektir. Fakat Daenerys kendi adamları tarafından bıçaklanarak öldürülme olayını atlatırsa.

Hayranlar için Kış Rüzgarları; uzun bekleyiş, hayatın bir gerçeği, kültürel bir an ve acı bir şakaydı. Martin, Ölümcül Oyuncaklar‘ın yazarı Cassandra Clare ile yakın zamanda röportaj yaptı. Beraber yaptıkları röportajda ​​paylaştığı gibi mizahı kendisi de görüyor.

George R.R. Martin, Kış Rüzgarları Kitabının 2025 Yılının Mart Ayında Çıkacağından Emin Değil

Reddit‘te alıntılanan röportaj sırasında Clare, Mart 2025’te çıkması planlanan “The Ragpicker King” adında bir kitabı olduğundan bahsetti. Martin ise şakayla karışık şunları söyledi:

Gerçekten iç karartıcı olan şey, bunun hâlâ Kış Rüzgarları’nı yenebilecek olması, kim bilir? Çalışıyordum… Bildiğimiz gibi Kış Rüzgârları’nda 12 yıl geciktim. Bunu hemen oraya koyacağım, bu konuda beni rahatsız etmenize gerek yok.

George R.R. Martin

Gerçekten de Martin, Kış Rüzgarları üzerinde 12 yıldır çalışmaktadır. Kendisinden tekrar tekrar güncellemeler istendiğinden hiç şüphem yok. Ancak kitabın Mart 2025‘e kadar çıkma ihtimali konusunda kötümser olduğunu duymak talihsiz bir durum. (Fakat şaşırtıcı değil) Kitabın o zamana kadar çıkacağını umabiliriz ancak buna güvenmem.

Bununla birlikte kitabın çıkacağını düşünüyorum. Martin, son yıllarda işlerin nasıl gittiği hakkında açıkça konuşarak, salgın döneminde 2020 yılında herkesin eve kilitlendiği zaman kitap konusunda büyük ilerleme kaydettiğini söyledi. Geçen yıl, birden fazla bakış açısına sahip karakterler için hikayelerin tamamlanmasından bahsetmişti.

Yani ilerleme kaydediliyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, Martin son teslim tarihlerini belirlemesi ve sonra bunları aşmasıyla ünlüdür. Kendi yazma hızı konusunda iyi olmadığını kabul etmiştir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.