Edebiyat

Gaiman ve Reaves’ten Evrenler Arasında Yürüyebilen Tek Kişinin Hikayesi; Ara Dünya

Neil Gaiman ve Michael Reaves‘in birlikte kaleme aldığı Ara Dünya, İthaki Yayınları‘ndan çıktı.

Kahraman olmadığı halde dünyayı kurtarmak zorunda kalan Joey Harker‘ın paralel evrenlerdeki macerasını anlatan Ara Dünya‘nın konusu şöyle:

Joey Harker fazlasıyla sıradan biriydi…

İlgili Makaleler

Joey Harker kendi evinde bile kaybolurdu. Ancak bir gün öyle bir kaybolacaktı ki kendisini paralel bir evrende bulacaktı.

Joey bir Yürüyüşçü’ydü. Alternatif evrenler arasında Yürüyebilirdi. Joey, evrende bu özelliğe sahip tek kişiydi. Elbette kendi evreninde. Her alternatif evrende bir Joey vardı ve Joey’ler, evrenin dengesini korumak adına Ara Dünya ismini verdikleri bir organizasyona mensuplardı.

Ne zaman bir Yürüyüşçü ortaya çıksa, büyüyü kullanarak evrenleri boyunduruğu altına almak isteyen HEX ile aynı emeli bilime başvurarak yerine getirmeye çalışan İkili, bu Yürüyüşçüleri ele geçirmeye çalışırdı. Joey de ilk kez Yürüdüğünde, tam da bu iki organizasyon arasındaki bir çatışmanın ortasında bulacaktı kendini.

Ve Joey’yi kurtarabilecek tek kişi yine Joey’ydi. Daha doğrusu, Joey’lerden oluşan bir ordu. Her biri farklı boyutlardan gelen Joey’ler, hem büyünün hem de bilimin işgalci ordularına karşı koyan, evrenlerin dengesini korumayı amaçlayan Ara Dünya’nın mensubuydular. Ve Joey’nin de onlara katılmasını istiyorlardı.

Joey her şeyi unutup normal hayatına geri mi dönecekti? Yoksa savaşa dahil mi olacaktı? 216 sayfalık eseri Emine Ayhan Türkçe’ye çevirdi.

Keyifli okumalar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Fantastik Kurgunun Kadın Kalemlerinden Ortak Kitap - Hath No Fury

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.