Edebiyat

Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarlar Kitapları Çok Yakında Geliyor

drizzt-raistlin-banner

Geçtiğimiz günlerde “Bizden Duymuş Olmayın” diyerek Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarlar kitaplarının yeniden Türkçe olarak raflarda olacağını belirtmiştik.

Şimdi ise kitapları hangi yayınevinin yayınlayacağını ve tahmini yayın programını açıklıyoruz!

drizzt-raistlin-resimDragonlance (Ejderha Mızrağı) ve Forgotten Realms (Unutulmuş Diyarlar) serilerinin yayıncısı Wizards of the Coast, bundan yıllar önce oyuncak devi Hasbro tarafından satın alınmıştı. FRPNET”in öncülük ettiği çalışmalar sonrasında Hasbro ile görüşmeler başladı. Yaklaşık 2,5 aydır süren görüşmeler sonrasında ortak bir çalışma ile kitapların Türkçe yayın hakları İthaki Yayınları tarafından nihayet alındı.

İthaki Yayınlar tarafından yayınlanacak kitapların 2017 yılına kadarki yayın programı da belli. Yayınların Dizi Danışmanı ve Yayın Yönetmeni, Frpnet’in de Genel Yayın Yönetmeni ve daha önce bu serilerin editörlüğünü yapmış Kayra Keri Küpçü olacak.

Yayın Programı Ne Şekilde Olacak?

Daha önceden de belirttiğimiz gibi Nisan 2016‘da ilk kitaplar İthaki Yayınları etiketiyle raflarda yerini alacak. Ejderha Mızrağı’nın ilk üç kitabı olan Güz Alacakaranlığın Ejderhaları, Kış Gecesi Ejderhaları ve İlkbahar Şafağı Ejderhaları aynı ay içerisinde raflarda olacak. Unutulmuş Diyarlar’ın ilk kitapları Anayurt, Sürgün ve Göç kitapları da birlikte yayınlanıp aynı ay raflarda olacak.

İthaki Yayınları editörü Alican Saygı Ortanca ve Frpnet Genel Yayın Yönetmeni Kayra Keri Küpçü, geçtiler kamera karşısına merak ettiklerinizi anlattılar.

Buyrun!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  En Yakın Arkadaşımın Şeytan Çıkarma Ayini Romanı Film Oluyor

İlgili Makaleler

14 Yorum

  1. En sonun da :) İthaki’nin kalitesi ortada ama umarım bir kaç kitap sonra satılmıyor diye iptal edilmez.

  2. Kitap boyu önceki basımlarla tutmuyor diye özür diliyorlar bir de. Alican ve Kayra, cennetlik adamlarsınız.

  3. imla hatalarına da dikkat edilse iyi olur. ithaki bu konuda ne yazık ki hep sınıfta kalıyor… rapture u bir alıp tekrar okusanız ne güzel olur. yeni basım olurda imla hataları düzelirse bir tane isterim :P

  4. Ejderha Mızrağı’nın daha önce türkçe basılmamış kitapları da yayın programında var mı acaba?

  5. Piyasa da hiç kalmamıştı bu kitaplardan. Unutulmuş Diyarlar’ın karikatürü çıkmıştı, güzeldi aldık. Oyuncunun El Kitabı’nı da çıkarsalar çok güzel olur.

  6. Kitabı sıfır bulamayan sahaftan alıyor zaten, Eskileri basmayı ikinci plana atıp Son serinin basılmayanlarını raflara koysaydınız daha karlı bir iş olurdu. şimdi o seri başı kitapları kaç tane satarlar izlemek bize kalsın.

  7. Öncelikleriniz uğraşlarınız için hepinize teşekkür ederim ve başarınız için tebrik ederim. Sevgili Kayra bir sorum olacak cevabını bulamadığım. Wizard’ın sonunda bizi duyup 5 E.’de boşta kalan yerleri yazarlarına doldurttuğu ” The Sundering” serisi tamamen es mi geçilecek. Yoksa Salvatore’un yazdığı bu serinin ilk kitabı olan “The Companions” yayınlanıp “Companions Codex” serisine mi geçilecek? Bu konuda bir planınız var mı? Teşekkür ederim şimdiden.

  8. Merhaba, kitapların basımları başladı mı? Baldur’s Gate: Enhanced Edition’ı Türkçe olarak bitirdikten sonra kitapları gerçekten merak etmeye başladım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.