Edebiyat

Dünya Fantezi Ödülü 2017 Adayları Açıklandı

Fantastik kurgu dünyasının en önemli ödüllerinden biri sayılan Dünya Fantezi Ödülleri için adaylar belli oldu. Kazanan isimler, 2-5 Kasım tarihlerinde düzenlenecek World Fantasy Convention‘da açıklanacak.

1975 yılından beri süregelen ve en eski fantastik etkinliklerden biri olarak gösterilen World Fantasy Convention; fantastik edebiyata, bilgisayar oyunlarına ve fantazyanın birçok alt koluna yer veren büyük bir etkinlik.

İlgili Makaleler

Adaylar şu şekilde;

En İyi Roman

  • Borderline – Mishell Baker (Saga)
  • Roadsouls – Betsy James (Aqueduct)
  • The Obelisk Gate – N.K. Jemisin (Orbit US; Orbit UK)
  • The Sudden Appearance of Hope – Claire North (Redhook; Orbit UK)
  • Lovecraft Country – Matt Ruff (Harper)

En İyi Uzun Kurgu

  • The Dream-Quest of Vellitt Boe – Kij Johnson (Tor.com Publishing)
  • The Ballad of Black Tom – Victor LaValle (Tor.com Publishing)
  • Every Heart a Doorway – Seanan McGuire (Tor.com Publishing)
  • Bloodybones – Paul F. Olson (Whispered Echoes)
  • A Taste of Honey – Kai Ashante Wilson (Tor.com Publishing)

En İyi Kısa Kurgu

  • Das Steingeschöpf – G.V. Anderson (Strange Horizons 12/12/16)
  • Our Talons Can Crush Galaxies – Brooke Bolander (Uncanny 11-12/16)
  • Seasons of Glass and Iron – Amal El-Mohtar (The Starlit Wood)
  • Little Widow – Maria Dahvana Headley (Nightmare 9/16)
  • The Fall Shall Further the Flight in Me – Rachael K. Jones (Clockwork Phoenix 5)

En İyi Antoloji

  • Clockwork Phoenix 5 – Mike Allen, ed. (Mythic Delirium)
  • Dreaming in the Dark – Jack Dann, ed. (PS Australia)
  • Children of Lovecraft – Ellen Datlow, ed. (Dark Horse)
  • The Best American Science Fiction and Fantasy 2016 – Karen Joy Fowler & John Joseph Adams, eds. (Mariner)
  • The Starlit Wood – Dominik Parisien & Navah Wolfe, eds. (Saga)

En İyi Koleksiyon

  • Sharp Ends – Joe Abercrombie (Orbit US; Gollancz)
    On the Eyeball Floor and Other Stories – Tina Connolly (Fairwood)
    A Natural History of Hell – Jeffrey Ford (Small Beer)
    Vacui Magia – L.S. Johnson (Traversing Z Press)
    The Paper Menagerie and Other Stories – Ken Liu (Saga; Head of Zeus)

En İyi Çizer

  • Greg Bridges
  • Julie Dillon
  • Paul Lewin
  • Jeffrey Alan Love
  • Victo Ngai

Profesyonel Özel Ödülü

  • L. Timmel Duchamp – Aqueduct Yayınevi için
  • C.C. Finlay – F&SF editörlüğü için
  • Michael Levy & Farah Mendelsohn – Children’s Fantasy Literature: An Introduction (Cambridge University Press) için
  • Kelly Link – türe katılarından dolayı
  • Joe Monti – türe katılarından dolayı

Amatör Özel Ödülü

  • Scott H. Andrews – Beneath Ceaseless Skies
  • Neile Graham – Clarion West’te Atölye Direktörü görevindeki başarısından dolayı
  • Malcom R. Phifer & Michael C. Phifer – The Fantasy Illustration Library, Volume Two: Gods and Goddesses (Michael Publishing) kitabı baskısı için
  • Lynne M. Thomas & Michael Damian Thomas – Uncanny
  • Brian White – Fireside Fiction Company için

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Netflix, Talihsiz Serüvenler Dizisi Uyarlaması İçin Oyuncu Arayışına Başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.