Edebiyat

Drizzt Efsanesinin 21. Macerası Kışgörmez Yayınlandı

İthaki Yayınları, Drizzt Do’urden’in macerasına devam ettiği Kışgörmez destanının ikinci kitabı Kışgörmez’i Türk okurlarla buluşturdu.

İthaki Yayınları’nın R.A Salvatore’nin ünlü serisi Drizzt Efsanesi’ni İthaki Yayınları tekrardan yayınlanmaya başlamasının üzerinden iki yıl geçti. Bu sürede seriyi ilk kez okuyacaklar için sadece ilk altı kitabı tekrardan yayınladı. İthaki Yayınları, eski Laika Yayınları’ndan çıkmış kitapları okumuş ve 20’inci kitapta Gauntlgrym’de kalmış olanları da unutmadı. Drizzt Efsanesi’nin son serisi olan Kışgörmez Destanı’nın ilk kitabı Gauntlgrym’i tekrardan bastı. Şimdi sıra serinin ikinci kitabı Kışgörmez’de…

Yol arkadaşlarını kaybeden Drizzt yüz yıldan sonra ilk kez özgür ve yalnızdır. Dahlia ismindeki yeni dostuyla beraber Kışgörmez şehrinin başına gelenlerin intikamını almak için yola düşerler. Fakat Drizzt yeni dostlarla beraber yeni düşmanlar da kazanacaktır.

Ve artık yalnızım. Yıllar önce Montolio’nun ölümünü takip eden günlerden beri hiç olmadığım kadar. Arkadaşlarımı tehlikeye atmanın insafsızca olacağı inancıyla onları terk ederek Menzoberranzan’a gitmek için Karanlıkaltı’na yolculuk ettiğimde bile böyle hissetmemiştim. Karanlıkaltı’nda yalnız olmama karşın, ruhen yanımda oldukları için manevi desteğim olmadan gitmemiştim. Bruenor, Catti-brie ve Regis’in hayatta ve iyi durumda, aslında onları geride bırakmış olduğum için çok daha iyi durumda olacaklarına inanıyordum, olacaklarına inancım tam olarak gitmiştim.

Gürkan Genç tarafından çevirilen 336 sayfalık kitap 27 Temmuz’da okurlarla buluştu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  2019 Arthur C. Clarke Ödülü'nü Tade Thompson Kazandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.