Edebiyat

Drizzt Efsanesi, Charon’un Pençesi ve Son Eşik ile Devam Ediyor

İthaki Yayınları, bir süredir ara verdiği Drizzt Efsanesi kitaplarını basmaya devam ediyor. Son olarak Kışgörmez kitabını Temmuz 2018’de yayınlayan İthaki Yayınları, serinin devam kitapları Charon’un Pençesi ve Son Eşik’i aynı anda yayınlıyor.

Drizzt Efsanesi 22 – Charon’un Pençesi

Daha önce Laika Yayıncılık tarafından basılan son Drizzt kitabı olan Charon’un Pençesi, Kışgörmez’de Drizzt’in yaşadığı macerayı devam ettiriyor.

Dahlia Sin’felle intikam için Herzgo Alegni’yle bir kez daha yüzleşecektir. Drizzt akıl sır erdiremediği bu hesaplaşmaya tahammül edebilecek midir? İşler, Dahlia’ya yardım etmeyi teklif eden Entreri’nin de dahil olmasıyla giderek karışacaktır.

“İkinci yüzyılımın güneşi de battı ama yine de kendimi bataklık kumu üzerinde duruyormuş gibi hissediyorum. Menzoberazzan’dan ayrılırken kendimden ne kadar emindiysem, bugün de o kadar eminim. Pek çok açıdan böyle hissediyorum kendimi.”

424 sayfalık kitap, 20 Haziran’da raflarda yerini alacak.

Drizzt Do’Urden Kitapları İçin Okuma Sırası

Drizz Efsanesi 23 – Son Eşik

Kışgörmez serisinin daha önce yayınlanmamış kitabı olan Son Eşik, ilk kez Türkçe olarak raflarda yerini alacak. Çevirisini yazarımız Ece Yılmaz‘ın yaptığı kitabın arka kapak yazısı şöyle;

Drizzt’le arası giderek açılan Dahlia, Artemis Entreri’yle yakınlaşmaya devam etmektedir. Unutulmuş Diyarlar için en iyisini yapmaya kararlı olan Drizzt ise her zaman evi olarak bildiği Buzyeli Vadisi’ne doğru yola çıkacaktır. Yeni dostları onunla beraber gitmeyi seçecekler midir? Drizzt karanlıkla tek başına savaşabilecek midir?

“Menzoberranzan’dan ilk çıktığımda, karanlık ile aydınlık arasındaki çizgi ne kadar da belirgindi. Kaderimin önümde belli belirsiz uzanmasına rağmen, içim erdemli bir katiyetle doluydu. Yumruğumu bir kayaya indirip, ‘İşte dünya en iyi böyle döner. Bu doğrudur ve bu yanlıştır!’ diye büyük bir özgüven ve gönül rahatlığı ile yere göğe ilan edebilirdim.”

Drizzt Efsanesi ve The Last Threshold İncelemesi

448 sayfalık dolu bir maceranın ardından Drizzt’i yeni bir yol ve macera bekliyor. Son Eşik de 20 Haziran’da raflarda yerini alacak.

İyi okumalar!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.