Edebiyat

DiskDünya Serisinin 14. Kitabı Hanımlar ve Beyler İlk Kez Türkçede

Çağdaş fantezi ve mizah edebiyatının önde gelen isimlerinden yazar Sör Terry Pratchett’ın kaleme aldığı DiskDünya serisinin 14. kitabı Hanımlar ve Beyler, Türkiye’deki okurlarla buluşuyor.

Dünya çapında 85 milyonun üzerinde satan “DiskDünya” serisinin 14’üncü; “Cadılar” alt dizisinin de 4’üncü kitabı olan Hanımlar ve Beyler, Delidolu Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. Senin ilk 13 kitabından sonra Türkiye’deki hayranlarının merakla bekledikleri Hanımlar ve Beyler yine okurlarına epik bir macera sunuyor.

 

Hayalgücü, Büyük A’Tuin’in zihni kadar geniş; kalemi ise Rincewind’in cesareti kadar bükülgen olan Terry Pratchett’ın yarattığı DiskDünya evreninin bu yeni kitabı, Lancre Krallığı’nın üç ünlü cadısının elflerle mücadelesini anlatıyor:

Lancre Krallığı’nda üç cadı yaşar: Biri uzun boylu, aksi ve koca burunludur; diğeri tek dişi kalmış yuvarlak ve rahat bir yastık gibidir; sonuncusuysa genç, duygusal ve oldukça… eh, duygusaldır. Ve şimdi, bu duygusal cadının düğününün arifesinde, fazlasıyla haşin olaylar gerçekleşmek üzere; zira düğün listesinde, davetsiz misafirler var: elfler. Fakat bu elfler, gerçek elfler. Uzun kulaklı, güzel güzel göz süzen, çekici varlıklar değil; kötücül, manipülatif, tahakkümsever… Ve onlarla mücadele etmek için, zihninizin açık olması şart!

Başta Bir Yaz Gecesi Rüyası olmak üzere Shakespeare’in ölümsüz eserlerine bolca atıfta bulunan Hanımlar ve Beyler, Terry Pratchett’ın mizahtan beslenen komik anlatımıyla yoluna kaldığı yerden devam ediyor. 384 sayfalık kitabın çevirmenliğini Niran Elçi üstlenmiş. Delidolu’nun baskısıyla Türkiye’deki okurlarının karşısına ilk kez çıkan Hanımlar ve Beyler, bu amansız serüvende yepyeni bir perde açıyor.

“Ölmeyen şey yaşayamaz. Yaşamayan şey değişemez. Ve değişemeyen şey, öğrenemez…”

“Komedi, romantizm, merak, aksiyon ve hatta dehşet! Hanımlar ve Beyler, DiskDünya’nın en ‘soylu’ kitaplarından biri…”
– sfreviews.net

Çevirisini Niran Elçi’nin üstlendiği 384 sayfalık kitap raflarda yerini aldı. İyi okumalar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.