Edebiyat

Deadpool, Marvel Evreni Romanlarına Patiler İle Katıldı

Ripper ve Dead Mann Walking romanları ile X-Files, Nancy Drew ve Power Rangers çizgi romanlarının yazarı Stefan Petrucha tarafından yazılan Deadpool‘un ilk romanı Patiler, İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Marvel evreni romanı Deadpool: Patiler ile ilgili tanıtım yazısı da en az karakterin kendisi kadar eğlenceli:

“Marvel’ın hiperaktif suikastçisi ilk romanıyla karşınızda! Bu kez hedefinde, dev canavarlara dönüşen yavru köpekler var. Durun durun. Yavru köpekler mi? Doğru mu bu? Böyle bir şey yapabiliyor muyuz ki?

Marvel’ın çok sevilen, okuruyla konuşmaya bayılan, geveze yıldızı şimdi de bir Marvel Evreni romanında yer almaya karar verdi. Aksiyonun ve mizahın tam gaz gittiği bu kitapta, hiç şüphe yok ki AARGHH GLAKK MMMFFF…

Kusura bakma Marvel, sen de İthaki ama editörünüze bir şey oldu. Ben Deadpool! Editörün de dediği gibi bu benim ilk romanım, yazsınlar diye Stefan Petrucha denen bir elemanı bulmuşlar. İyi adam aslında, romanları var (Ripper, Dead Mann Walking) ve bir sürü de çizgi roman yazmış (X-Files, Nancy Drew, Power Rangers). Ama mesele şu: Bu kitap yavru köpeklerle ilgili. Kocaman, korkunç canavarlara dönüşen yavru köpekler hem de. Beni bilirsiniz, insanların, en azından hak edenlerin canını almaktan çekinmem ama yavru köpeciklere bir şey yapamam ki. İmkânı yok yani.
İşte karakter ikilemi dediğimiz şey de tam olarak bu…

Deadpool, eve dön artık! Hadi!

Deapool‘un editörü etkisiz hale getirmesine şaşırmadığımız 304 sayfalık Deadpool: Patiler‘i Cihan Karamancı dilimize kazandırdı.

Keyifle okuyun.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.