Edebiyat

Cadılar Bayramı’na Ray Bradbury’nin Cadılar Bayramı Ağacı Kitabıyla Girin!

Cadılar Bayramı son yıllarda ülkemizde popüler olsa da aslında yurtdışında çok uzun yıllardır kutlanan özel bir gün. Bilimkurgu üstadı Ray Bradbury’nin bu özel gün için bir araya getirdiği Cadılar Bayramı temalı, her yaşa hitap eden öyküleri de Cadılar Bayramı Ağacı kitabında toplanmış.

İthaki Yayınları etiketiyle raflarda yerini alacak kitabın arka kapak yazısı şöyle;

Özel günler için yazılmış, hem çocukların hem de yetişkinlerin okuyabileceği bazı benzersiz öyküler vardır; Charles Dickens’ın Bir Noel Şarkısı örneğin. Ya da Ray Bradbury’nin ürkütücü romanı Cadılar Bayramı Ağacı.

Cadılar Bayramı Ağacı

Sekiz erkek çocuğu Cadılar Bayramı gecesinde kasabanın kıyısındaki perili evde toplanmışlardı. Ancak arkadaşları Balkabağı beklenmedik bir şekilde ortadan kaybolduğunda onu bulmak zorunda olduklarını biliyorlardı. Onlara yardım edebilecek tek kişi ise uzun boylu ve gizemli biri adamdı. İşte bu adamın anlatacağı geçmişe dair hikâyelerle çocuklar, uzak diyarlardaki sonbahar manzaralarında esen siyah rüzgâra binip yılın bu karanlık döneminde başka yerlerde bu bayramın nasıl kutlandığına şahit olacaklardı.

Sonbahar Ülkesi ve Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana gibi korku edebiyatı başyapıtlarının yazarı Ray Bradbury’den Cadılar Bayramı ve tarihi üzerine yazılmış tüyler ürperten bir klasik.

“Cadılar Bayramı’nın ne olduğunu öğrenmek ya da tekinsiz bir maceranın parçası olmak istiyorsanız bu gizemli yolculuğa çıkın. Zira Ray Bradbury’den daha iyi bir rehber bulmazsınız.” –Boston Globe

“Bradbury’yi okuyana kadar, bir kitabın size böyle şeyler hissettirebileceğini bilmiyordum.” 
– Joe Hill

136 sayfalık bu özel kitabın çevirisi Ümit Kayalıoğlu’na ait. İyi okumalar…

Cadılar Bayramı’nız şimdiden kutlu olsun.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Ken Liu'nun Yeni Romanı Kralların Merhameti Raflarda!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.