Edebiyat

Buz ve Ateşin Dünyası Ön Siparişe Çıktı

George R.R. Martin ile Elio Garcia ve Linda Antonsson’ın birlikte yazdıkları Buz ve Ateşin Dünyası (Westeros ve Taht Oyunları’nın Anlatılmamış Tarihi) kitabı ön siparişe çıktı.

Yedi Krallık’ın kuruluşunu, Westeros’un ejderhalarını ve kıtayı şekillendiren büyük olayları okuyacağımız kitap, Buz ve Ateşin Şarkısı serisinde anlatılmaya başlayan günümüz Westeros tarihine kadar gelecek.

Kitabın arka kapak yazısı şöyle:

George R.R. Martin’den yüzlerce sayfalık yeni içerikle Westeros ve ötesindeki toprakların bilinmeyen tarihi

Geçmişin bir girizgâh olduğunu farz edersek, George R.R. Martin’in başyapıtı, son zamanların en özgün ve en keyifli fantastik destanı olan Buz ve Ateşin Şarkısı’nın epey sağlam bir girizgâha ihtiyaç duyacağında hemfikir oluruz. İşte o girizgâh, Buz ve Ateşin Dünyası ile geliyor.

Baştan sona rengârenk çizimlerle donatılmış bu kitap, Yedi Krallık’ın tarihini kapsamlı bir şekilde anlatıp Buz ve Ateşin Şarkısı ve son dönemlerin en popüler dizisi Taht Oyunları’nda yaşanan olayların habercisi olan epik savaşlar, amansız rekabetler ve cüretkâr isyanlarla ilgili tüm detayları gözler önüne seriyor. Bu kapsamlı tarihçe, George R.R. Martin’in ünlü web sitesi Westeros.org’un kurucuları ve belki de bu dünyayı vizyoner yaratıcısı kadar tanıyan yegâne kişiler olan Elio M. García Jr. ve Linda Antonsson ile yıllar süren işbirliği sayesinde gerçekleşti.

Septonların, büyücülerin ve ozanların nesilden nesile aktarılan halk hikâyelerini, âlimane görüşlerini ve bilgi birikimini Buz ve Ateşin Dünyası’nın sayfalarında bulacaksınız. Buz ve Ateşin Dünyası, Karanlık Çağ’dan Kahramanlar Çağı’na, İlk İnsanlar’ın gelişinden Fatih Aegon’un tarih sahnesine çıkışına, Aegon’un Demir Taht’ı hazırladığı günden Deli Kral II. Aerys Targaryen’a uzanan, dolayısıyla “günümüzde” Starklar, Lannisterlar, Baratheonlar ve Targaryenlar arasındaki çekişmeleri şekillendiren tüm olaylara dair kayıtları içeren kapsamlı bir tarihçedir. George R. R. Martin’in şaşırtıcı bir titizlikle detaylandırdığı bu evreni ve bu evrende yaşananları tam anlamıyla kavramanıza imkân tanıyacak olan Buz ve Ateşin Dünyası, kalemin kılıçtan keskin olduğunu size de ispatlayacak.

Çevirisi M. Eralp Ersoy, Can Ayas, Özge Altundağ, Harun İçöz‘e ait olan kitabın editörlüğü Kayra Keri Küpçü‘ye ait. 344 sayfalık kitabın boyu ise ansiklopedi şeklinde. 30 cm x 23 cm ebatındaki kitap tamamen renkli ve kuşe kağıda basılı.

Akılçelen Kitaplar etiketiyle çıkan Buz ve Ateşin Dünyası kitabının renkli çizimlerle dolu iç sayfalarına da göz atabilirsiniz. 

Buz ve Ateşin Dünyası – Westeros ve Taht Oyunları’nın Anlatılmamış Tarihi isimli kitabın ön siparişini buradan verebilirsiniz. Şimdiden iyi okumalar!

Elinize geçecek kitabın neye benzediğini buradan görebilirsiniz.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.