Edebiyat

Bram Stoker’ın Hikayeleri, Dracula’nın Konuğu ve Diğer Tuhaf Öyküler’de

Bram Stoker‘ın, Dracula romanında kendine yer bulamayan bir öykünün de yer aldığı Dracula’nın Konuğu ve Diğer Tuhaf Öyküler, İthaki Yayınları etiketiyle basıldı.

Bram Stoker, 1897’de yayımlanan başyapıtı Dracula ile korku edebiyatının yol gösterici isimlerinden birine dönüştü. Ölümünden iki yıl sonra, 1914’te yayımlanan Dracula’nın Konuğu ve Diğer Tuhaf Öyküler başlıklı derlemesi ise, onun bir vampir öyküsü dışında da anlatacakları olduğunu gösteren, karakter yaratımı ve olay örgüsü konusunda ustalığını sergilediği öykülerin toplandığı bir kitap.

Derlemeye ismini veren ve aslında Dracula romanında kendine yer bulamayan bir bölümden ibaret olan Dracula’nın Konuğu‘nun yanı sıra Yargıcın Evi, Sıçanların Cenazesi, Çingene Kehaneti ve Kızılderili Kadın gibi birbirinden karanlık, gizemli ve ürkütücü öyküler, Bram Stoker’ın günümüzde bile hâlâ keşfedilmeye değer farklı yönleri olduğunun birer göstergesi.

Zira ölüler dörtnala ilerler.

“Bram Stoker daima dünyanın en ünlü vampiri Kont Dracula’nın yaratıcısı olarak hatırlanacak olsa da bunun yanında birçok hünere sahipti.”
– David Stuart Davies

Yazarın 176 sayfalık eserini Türkçeye Kerem Burhan Çiftçi çevirdi.

Keyifle okuyun.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.