Edebiyat

Alan Moore Emeklilik Kararından Geri Dönüyor

Edebiyatın usta kalemi Alan Moore, 2 yıl önce verdiği emeklilik kararından geri dönmeye karar verdi. V for Vendetta, Watchmen ve daha birçok önemli grafik romanının yaratıcısı beş kitaplık yeni bir anlaşma yaptı.

Çizgi roman dünyasını, daha doğrusu grafik roman dünyasını kökten değiştiren Alan Moore, 2 yıl önce emekliliğini duyurmuştu. 67 yaşındaki ünlü yazar, emeklilik planlarını bir süreliğine rafa kaldırdığını açıkladı. Alan Moore, Bloomsbury yayınevi ile yaptığı anlaşmayla beş ciltlik bir fantastik roman serisine ve bir de kısa öykülerden oluşan bir kitaba imza atacak.

Kısa öykülerden oluşacak ve adının Illuminations olacağı açıklanan kitap 2022 yılının bahar aylarında bizlerle buluşacak. Beş ciltlik fantastik serisinin ise 2024 yılında bizlerle buluşması bekleniyor. Long London adıyla duyurulan seri, 1949 yılının Londra şehrini anlatacak. Ancak hiç bilmediğimiz ve görmediğimiz bir yanını okurla buluşturacak. Yapılan ilk açıklamalara göre Long London için “Bilgilerinizin ötesinde bir Londra’yla karşılaşacaksınız” tanımlaması yapıldı.

Yapılan duyuru ardından Alan Moore da kendi düşüncelerini paylaştı. Moore, “Kurguyla ve yazıyla dopdoluyum. Yeni evimi bulduğum Bloomsbury’de olmaktan mutluluk duyuyorum. İnanıyorum ki bu birliktelik üretici bir sonuç doğuracak.” sözlerine yer verdi.

FRPNET Discord

Dilerseniz siz de Discord kanalımıza katılabilir ve konu hakkında görüşlerinizi bildirip sohbet edebilirsiniz.

Kitapların yayınlanmasına daha çok uzun zaman var. Ancak şimdiden Moore’un kalemini çok seven biri olarak heyecan içerisine girdim. Bloomsbury yayınevi de bu seriyi güzel bir biçimde okurlarla buluşturacaktır. Kendileri sonuçta Harry Potter romanlarını tüm dünyaya taşıyan yayıneviydi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.