Edebiyat

2020 Nebula Ödülleri Sahiplerini Buldu

Amerikan Bilimkurgu ve Fantastik Yazarlar Birliği (Science Fiction and Fantasy Writers of America) tarafından düzenlenen 2020 Nebula Ödülleri sonuçlandı.

Bu yılki ödüller, sunucu Tobias S. Buckell, Jeffe Kennedy, Nisi Shawl, Carrie Patel, Mallory O’Meara, Mark Oshiro, Troy L. Wiggins ve Adam Savage’ın yer aldığı, yazar ve sanatçı Aydrea Walden’ın ev sahipliğinde sanal bir törenle verildi. Ödül töreni, SFWA üyelerine ve üye olmayanlara açık olan 2021 Nebula Conference Online sırasında gerçekleşti.

En İyi Roman

  • Piranesi – Susanna Clarke (Bloomsbury)
  • The City We Became – N.K. Jemisin (Orbit)
  • Mexican Gothic – Silvia Moreno-Garcia (Del Rey)
  • The Midnight Bargain – C.L. Polk (Erewhon)
  • Black Sun – Rebecca Roanhorse (Saga)
  • KAZANAN: Network Effect – Martha Wells (Tordotcom Publishing)

En İyi Kısa Roman

  • “Tower of Mud and Straw” – Yaroslav Barsukov (Metaphorosis)
  • Finna – Nino Cipri (Tordotcom Publishing)
  • KAZANAN: Ring Shout – P. Djèlí Clark (Tordotcom Publishing)
  • “Ife-Iyoku, the Tale of Imadeyunuagbon” – Oghenechovwe Donald Ekpeki (Dominion: An Anthology of Speculative Fiction from Africa and the African Diaspora, Aurelia Leo)
  • The Four Profound Weaves – R.B. Lemberg (Tachyon)
  • Riot Baby – Tochi Onyebuchi (Tordotcom Publishing)

En İyi Romansı Metin

  • “Stepsister” – Leah Cypess (F&SF 5-6/20)
  • “The Pill” – Meg Elison (Big Girl, PM Press)
  • “Burn or the Episodic Life of Sam Wells as a Super” – A.T. Greenblatt (Uncanny 5-6/20)
  • KAZANAN: “Two Truths and a Lie” – Sarah Pinsker (Tor.com 6/17/20)
  • “Where You Linger” – Bonnie Jo Stufflebeam (Uncanny 1-2/20)
  • “Shadow Prisons” – Caroline M. Yoachim (serialized in the Dystopia Triptych series as “The Shadow Prison Experiment,” “Shadow Prisons of the Mind,” and “The Shadow Prisoner’s Dilemma,” Broad Reach Publishing + Adamant Press)
İlginizi Çekebilir  2013 Nebula Ödülleri Adayları Açıklandı

En İyi Kısa Hikaye

  • “Badass Moms in the Zombie Apocalypse” – Rae Carson (Uncanny 1-2/20)
  • “Advanced Word Problems in Portal Math” – Aimee Picchi (Daily Science Fiction 1/3/20)
  • “A Guide for Working Breeds” – Vina Jie-Min Prasad (Made to Order: Robots and Revolution, Solaris)
  • “The Eight-Thousanders” – Jason Sanford (Asimov’s 9-10/20)
  • “My Country Is a Ghost” – Eugenia Triantafyllou (Uncanny 1-2/20)
  • KAZANAN: “Open House on Haunted Hill” – John Wiswell (Diabolical Plots 6/15/20)

En İyi Oyun Senaryosu

  • Blaseball – Stephen Bell, Joel Clark, Sam Rosenthal (The Game Band)
  • KAZANAN: Hades – Greg Kasavin (Supergiant)
  • Kentucky Route Zero – Jake Elliott (Cardboard Computer)
  • The Luminous Underground – Phoebe Barton (Choice of Games)
  • Scents & Semiosis – Sam Kabo Ashwell, Cat Manning, Caleb Wilson, Yoon Ha Lee (Self)
  • Spiritfarer – Nicolas Guérin, Maxime Monast, Alex Tommi-Morin (Thunder Lotus Games)

Genç Yetişkin Bilimkurgu ve Fantastik Kurgu için Andre Norton Ödülü

  • Raybearer – Jordan Ifueko (Amulet)
  • Elatsoe – Darcie Little Badger (Levine Querido)
  • KAZANAN: A Wizard’s Guide to Defensive Baking – T. Kingfisher (Argyll)
  • A Game of Fox & Squirrels – Jenn Reese (Holt)
  • Star Daughter – Shveta Thakrar (HarperTeen)
İlginizi Çekebilir  2021 DICE Ödülleri'ne Hades Damga Vurdu

Dramatik Sunum için Ray Bradbury Ödülü

The 37. Damon Knight Anısına Grand Master onur ödülü Nalo Hopkinson’e verildi.

İlgili Makaleler

The Kevin J. O’Donnell, Jr., SFWA Ödülleri’ne Hizmet Ödülü Connie Willis’e takdim edildi.

Kate Wilhelm Solstice Ödülü, Ben Bova, Rachel Caine ve Jarvis Sheffield’e verildi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.