Haberler

Dungeons and Dragons 3.5 Resmi Kitapları Yeniden Aramızda

dungeons-and-dragons-35-errata-banner

Son zamanlarda FRP/RPG türü için birçok yeni sistemle tanıştık.

Wizards of the Coast‘un efsanevi dönüşü ile Dungeons and Dragons 5th Edition’a da bu süreç içerisinde merhaba dedik. Şimdi biraz da nostalji yapma zamanı.

Şimdi diyeceksiniz ki, “Arkadaşım, mağarada mı yaşıyorsun? Ne DnD 3.5 sisteminden bahsediyorsun. Çoktan 5th Edition’a geçip, resmi Adventure kitapçıklarını beklemeye başladık”. Haklısınız demekten başka çarem yok.

dungeons-and-dragons-35-errata-gorselPeki olay nedir? Taa 2003 yılında piyasaya sürülmüş (Vay arkadaş o kadar oldu mu?), DnD 3.5 sisteminin yenilenmiş PDF’leri piyasaya sürüldü. Hem de 2012 Errata basımının PDF’leri.

Wizards of the Coast, ne çektiyse 3rd ve 3.5 sistemlerinden çekti. Sürekli bir baskı hataları, sistem açıkları firmanın peşini bırakmadı. Eğlenceli bir sistem olsa da, hatalarıyla da anılmaktan vazgeçilmeyecek. Geç de olsa 2012 yılında Players Handbook, Monster Manual ve Dungeon Master’s Guide yenilenmiş kapakları ile yeniden piyasaya sürülmüştü. Ancak PDF formatında bulunmuyordu.

Aradan uzun zaman geçmesine karşın, DrivethruRPG sitesi aracılığıyla bu kitapların resmi PDF’leri piyasaya sunuldu. Watermarked PDF’ler şu an için indirimli fiyatlarıyla satılıyor. Her bir kitap 9.99 dolar etiket fiyatıyla kullanıcılarla buluşuyor.

Kitapları yakından incelemek ve satın almak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. Hazır piyasada basılı sürümleri bulunmuyorken, PDF’lerini arşive katmak için tam zamanı.

Player’s Handbook

Monster Manual

Dungeon Master’s Guide

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Amerikalı Zynga, Türk Peak Games'i 1.8 Milyar Dolara Satın Aldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.