Haberler

Dungeons and Dragons’ın Orijinal Yapımcısı TSR, Gary Gygax’in Oğlu ile Küllerinden Doğacak mı?

TSR Games, Dungeons & Dragons‘ın yaratıcılarından Gary Gygax‘in oğlu Ernest Gary Gygax Jr.‘ın, şirkette Başkan Yardımcılığı görevine geldiğini duyurdu. Dungeons and Dragons‘ın orijinal yapımcısı olan firma, Gygax’in oğlu ile küllerinden doğmayı amaçlıyor.

Merkezi, orijinal TSR‘ın 1973 yılında kurulduğu Wisconsin‘deki Cenevre Gölü‘nde bulunan TSR Games, bünyesindeki markaların ürünlerinin satışının yanı sıra yeni rol yapma oyunları geliştirecek.

Yeni TSR Games’in İlk Projesi Bilimkurgu Rol Yapma Oyunu GiantLands

Yenilenen TSR Games’in ilk projesi GiantLands adlı yeni bilimkurgu rol yapma oyunu olacak ve Stephen E. Dinehart IV ile James M. Ward‘ın yarattığı harap olmuş bir dünyada geçecek. Aslında 2019‘da bir Kickstarter oyunu olarak yola çıkan GiantLands, TSR Games ile daha geniş bir oyuncu kitlesine ulaşacak. Firma, ikinci projeleri olarak Tales and Tots adlı bir oyunu açıkladı ancak bu projeyle ilgili detaylar paylaşılmadı.

TSR Firmasının Tarihi Çok Karışık

Orijinal TSR, 1973 yılında kuruldu ve 1997 yılında Wizards of the Coast tarafından satın alındı. Wizards of the Coast, o tarihten 2000 yılında D&D 3rd Edition‘ın çıkışına kadar TSR markasını D&D ürünlerinde kullandı. TSR Games adlı yeni firma, Wizards of the Coast‘un zaman aşımına uğramasına izin verdiği ticari markanın satın alınması ile 2012 yılında kuruldu. O süreçte Gary Gygax‘in iki oğlu da TSR Games‘e dahil oldu ancak TSR Games ve Gygax’ın eşi arasında Gygax Dergisi‘nin yayınlanmasıyla ilgili bir telif hakkı anlaşmazlığı yüzünden şirketten ayrıldılar. O günden bu yana çalışmalarını sürdüren TSR Games, Top Secret RPG‘yi yayınlıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Ejderha Mızrağı Neden Film Olmalı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.