Haberler

Dungeons and Dragons, Irk Sözcüğünü Kaldırıyor

Dungeons and Dragons, One D&D adlı yeni sürümü için bir sonraki PlayTest setini yayınladı ve oynanabilir karakterler için “ırk” kelimesini kaldıracağını duyurdu.

Wizards of the Coast tarafından ortaya konan açıklama, kitaplarından “ırk” kelimesini çıkarmanın arkasındaki düşünce sürecini açıkça belirtiyor. Irk kelimesinin, “gerçek dünyadaki insanlar ve D&D dünyalarının fantezi halkları arasında önyargılı bağlantılar oluşmasına sebep olduğunu,” söyledi.

dungeons and dragons ırklar türler cüce elf karakter

Şirket, önceki eserlerinin çoğunun ırkçı alt tonlarını aşmaya çalışıyor ve 2020 yazında yaptığı açıklamaya yeniden atıfta bulunuyor: “D&D Multiverse boyunca halkların irfanını da geliştirdik. Geçmiş önyargıları, klişeleri ve bilinçsiz önyargıları çıkarmada daha gayretli olmaya çalışıyoruz.”

One D&D şu anda test aşamasında ve geri bildirimler değerlendiriliyor. Sonrasında ise teste katılan kullanıcıların geri bildirimleri doğrultusunda One D&D adıyla son bir edisyon yayınlamak istiyorlar.

Dungeons and Dragons frp zar oyun

Geri bildirimler ne olursa olsun yeni D&D’nin ırk terimini kullanmayı düşünmediği çok net. Bunun yerine “Tür” kelimesinin kullanılacağı gelen bilgiler arasında.

1970’li yıllardan beri insanlar dahil; elfler, orklar, cüceler, drowlar ve daha pek çokları için ırk kelimesini kullanan oyuncular yeni kelimeyi dillerine kolayca dolayabilecekler mi göreceğiz.

YouTube player
Kaynak: Gizmodo

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.