Haberler

Drizzt Do’Urden’in 5th Edition Karakter Kağıdı Göründü

Dungeons and Dragons için hazırlanan dijital platform DnD Beyond tanıtım filmi içerisinde ünlü kahraman Drizzt Do’Urden‘in karakteri kağıdı ortaya çıktı!

Aslında Drizzt’in karakter kağıdı geçtiğimiz sene PAX East etkinliğinde ortaya çıkmıştı Chris Perkins, Mike Krahulik ve Patrick Rothfuss gibi isimlerin katıldığı canlı oturumda, Drizzt’in karakter kağıdına ve özelliklerine ilişkin ufak bir bilgilendirme yapılmıştı. Ancak sonrasında bu karakter kağıdının resmi olmadığı belirtilmişti.

DnD Beyond tanıtım fragmanıyla beraber Drizzt’in karakter kağıdı tekrar ortaya çıktı. Bu seferki halini daha çok beğendiğimi söylemeliyim. 5th Edition için hazırlanan o karakter kağıdında, ortalama bir karakter olarak hazırlanmıştı. Zekası ve karizmasının oldukça düşük olması gözlerden kaçmamıştı.

Drizzt’in son haline bakacak olursak, 11 Level Fighter / 8 Level Ranger olduğunu görüyoruz. Yani 19. seviye bir karakter. Strenght ayarının ortalamının biraz üstünde olması, Dexterity ve Intelligence ayarlarının da oldukça yüksek olması beni tatmin etti. 

Drizzt’in özellikleri (Görsel biraz kalitesiz olduğu için altına da yazıyla ekliyorum) ise şöyle:

  • Strength: 13 – Mod +1 / Save +7
  • Dexterity: 20 – Mod +5 / Save +5
  • Constitution: 15 – Mod +2 / Save +8
  • Intelligence: 17 – Mod +3 / Save +3
  • Wisdom: 17 – Mod +3 / Save +3
  • Charisma: 14 – Mod +2 / Save +2

Ayrıca Twinkle (Parıltı) ve Icingdeath (Buzölüm) isimli eğri kılıçlarının da saldırı bonusları ve bilgilerine de yer verilmiş.

Mevzu bahis fragmanı da aşağıya bırakıyorum.

İlginizi Çekebilir  Mutant Serçe, 1 Yaşını Harika Bir Programla Kutluyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu