Haberler

Draco Malfoy’u Sevenlere Müjde!

harry-potter-draco-malfoy-banner

J. K. Rowling tarafından oluşturulan efsanevi fantastik seri Harry Potter hakkında bu aralar ziyadesiyle haber çıkıyor. Serinin yazarı önümüzdeki günlerde birçok öykü ile birlikte Harry Potter evrenini geliştireceğini açıklamıştı. Bu öykülerden birinin Draco Malfoy üzerine odaklanacağı açıklandı.

J. K. Rowling, yazdığı 7 kitaplık seri ile fantastik edebiyat tarihine çok önemli bir karakter kazandırmış oldu. Aslında Harry Potter’ı bu kadar popüler yapan ana karakterinden çok, ona yolculuğu boyuca yardım eden isimler olmuştu. Ayrıca rakipleri ve düşmanları da ustaca kurgulanmıştı.

İlgili Makaleler

Birçoklarına göre bir çocuk hikayesi gibi gözükse de, kendi açımdan baktığımda, Harry Potter’ın fazlasıyla karanlık ve korkutucu bir seri haline geldiğini söyleyebilirim. Bunun en önemli sebebi de Voldemort ve etrafına topladığı müritler.

draco-lucius-malfoy-gorsel-001

Filmi izleyen ya da kitabı okuyanların bildiği gibi bu müritlere Ölüm Yiyen (Death Eaters) deniliyor. Çoğunun kafayı sıyırdığını kısa sürede anlayabilirsiniz. Bu da onları daha da korkutucu kılıyor.

Hatırlarsanız, serinin son kitaplarında Harry’nin baş düşmanı Draco Malfoy da, babasının isteği doğrultusunda Ölüm Yiyenlere katılmıştı. Tüm hikayeyi Harry’nin gözünden okuduğumuz için Malfoy’un başından geçenleri tam anlamıyla öğrenememiştik.

Ancak paragraf aralarını okumayı başaran okuyucuların düşüncelerine göre Draco’nun ilk başlarda istekli olarak Ölüm Yiyenlerin arasına girdiği düşünülüyor. Babası Lucius’un yolundan gitmeyi hedefleyen Draco, belki sonrasında pişman olmuş olabilir.

Konu hakkında Pottermore'da yayınlanan görsel.
Konu hakkında Pottermore’da yayınlanan görsel.

İşte Rowling, bu düşünce balonlarını ortadan kaldırmak için Draco Malfoy’un yaşadıkları, kendi gözünden bizlere aktarılacak. Seri boyunca o sarı kafasını ara sıra ortaya çıkaran Draco hakkında daha fazla bilgiye sahip olabileceğiz.

Bu haber bir nebze olsun hoşuma gitti. Çünkü Harry Potter evreninde kötü karakterlerin geçmişlerine pek fazla inildiği söylenemez. Hikayenin ortasında bulunan Voldemort’a bile yeterli süre ayrılmamışken, Draco Malfoy’un hayatına daha yakından bakmak, eğlenceli olacağa benziyor.

İlginizi Çekebilir  Metucon 2016 ile Vampirler Şehre Geri Dönüyor!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu