Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Yüzüklerin Efendisi ve Cowboy Bebop Çekimlerine Yeni Zelanda’dan İzin Çıktı

Yüzüklerin Efendisi ve Cowboy Bebop Çekimlerine Yeni Zelanda’dan İzin Çıktı

Yeni Zelanda hükümeti, ülke topraklarında çekilecek Lord of the Rings ve Cowboy Bebop gibi dizilerin çekimleri için tekrar kapıların açılacağını açıkladı.

Gezegenimizi saran ve bu yılın başından beri insan hayatı dışında, birçok sektöre de zarar veren COVID-19 sebebiyle Yeni Zelanda, ülkeye giriş çıkışların kısıtlanması konusunda katı önlemler alan ilk ülkelerden biriydi. Ada ülkesi olan Yeni Zelanda, bu önlemler sayesinde en az hasar alan ülkelerden de biri oldu.

Ülkenin en büyük gelir kaynaklarından biri olan film çekim ve prodüksiyon aşamaları da bu salgın sebebiyle durdurulmuştu. Hükümetin yaptığı açıklamaya göre birkaç ay içerisinde planlanan dizi ve filmlerin çekimleri için izin sağlanacak. Elbette sağlık önlemlerine dikkat edilmesi bekleniyor.

Bu dizilerden ikisi, en merak edilen yapımlar olabilir. Amazon’un bir türlü prodüksiyon aşamasından çıkıp çekimlerine başlayamadığı Lord of the Rings dizisi ve Netflix’in yeni iddialı yapımı Cowboy Bebop uyarlaması bahsini ettiğim iki yapım. Bunların yanı sıra Sweet Tooth, Power Rangers Beast Morphers, Breatest Beer Run Ever ve The Power of the Dog gibi yapımların da çekimleri başlayacak.

İlginizi Çekebilir  The Punisher 2. Sezondan İlk Tanıtım Videosu Yayınlandı

Cowboy Bebop için henüz belirlenmiş bir tarih yok ancak Amazon’un açıklamasına göre eylül ayı itibariyle LOTR çekimlerine başlanacak.