Dizi Haberleri

Yüzüklerin Efendisi Dizisinde Isildur’un Kız Kardeşiyle Tanışabiliriz

Birçok Yüzüklerin Efendisi hayranı, Amazon’un yaklaşmakta olan The Lord of the Rings dizisini merak ediyor. Yapımcılar dizi hakkında ser verip sır vermiyorlar. Dizinin Orta Dünya’nın İkinci Çağı’nda geçeceğini net olarak biliyoruz. Şimdi de dizinin bize Sauron’dan sonra ilk Tek Yüzük taşıyıcısı Isildur’u da anlatacağına dair haberler var.

Bu iddia, @FellowshipFans tarafından ortaya atıldı. Ema Horvath‘ın Isildur’un kız kardeşi Carine olarak rol aldığına dair bir söylenti ortaya çıktı. Karakter, diziye özel olarak yaratılmış bir karakter. Orta Dünya hikayelerinde böyle bir karakterden bahsedilmiyor. İddiaya göre Isildur’un Orta Dünya’ya yelken açan Numenor ordusuna katılmak için gönüllü olacağı sahnelerde Carine’i göreceğiz.

Ema Horvath’ın bu rolü IMDB’de de yer aldı.

FF ayrıca Carine’nin aslında onun orduya katılmasını istemediğini ve onun “Isldur” telaffuzunun Elrond’un Yüzük Kardeşliği’nden bir flashback sahnesinde ona seslenme biçimine çok benzediğini bildiriyor:

YouTube player

Yüzüklerin Efendisi Dizisinde Ne Göreceğiz?

Amazon Studios’un yakında çıkacak olan dizisi, Orta Dünya tarihinin efsanevi İkinci Çağı’nın kahramanca efsanelerini ilk kez ekranlara getiriyor. Dizi, J.R.R. Tolkien‘in Yüzüklerin Efendisi kitaplarında anlattığı olaylarından binlerce yıl önce geçiyor. Yüzüklerin Efendisi dizisi, izleyicileri büyük güçlerin ortaya çıktığı, krallıkların zafere yükseldiği ve yıkıldığı, beklenmedik kahramanların sınandığı, umudun en ince iplerle sarıldığı ve kötülüğün arttığı bir çağa geri götürecek. Tolkien’in kaleminden çıkan en büyük kötü adam, tüm dünyayı karanlıkta kaplamakla tehdit ediyor.

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi Dizisinde Hangi Karakterler Olacak?

Göreceli bir barış zamanında başlayan dizi, uzun süredir korkulan kötülüğün Orta Dünya’da yeniden ortaya çıkışıyla yüzleşirken hem tanıdık hem de yeni bir karakter topluluğu karşımıza çıkıyor. Dumanlı Dağlar’ın en karanlık derinliklerinden, elf başkenti Lindon’un görkemli ormanlarına, nefes kesen ada krallığı Númenor’a ve haritanın en ücra köşelerine kadar bu krallıklar ve karakterler, uzun zaman sonra yaşayacakları miraslar oluşturacaklar.

The Lord of the Rings dizisi, 2 Eylül 2022 tarihinde Amazon Prime’da yayınlanacak. Bakalım daha ne sürprizler izleyeceğiz.

Kaynak: GeekFeed, FellowshipFans

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.