Dizi Haberleri

Yüzüklerin Efendisi Dizisi, Yine Yüzüklerin Efendisi’nden İlham Almalı

Peter Jackson’ın yönetmenliğindeki Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde Aragorn’u canlandıran, Viggo Mortensen, Amazon Prime Video’da yayınlanacak Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında açıklamada bulundu.

Yapım cehenneminde uzunca bir süre geçirdikten sonra çekimlerine başlanan ancak bu sefer de pandemi yüzünden sıkıntı yaşayan Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ne zaman buluşacağız, biz de bilmiyoruz.

Dizinin çekim süreci Yeni Zelanda’da devam ediyor. Peter Jackson’ın, üçlemeyi çekmek için tercih ettiği Yeni Zelanda, Amazon’un da dizi uyarlaması için ilk tercih olmuştu.

İkinci Çağ’ı konu edinecek olan Yüzüklerin Efendisi dizisi, J. R. R. Tolkien’in eserlerine uygun bir biçimde uyarlanacak. Amazon, var olan karakterler üzerinde değişiklik yapamazken, yeni eklemek isteyeceği karakterlerin de Orta-Dünya’ya uygun olması gerekecek.

Tolkien’in bakış açısını muazzam bir sinematografi ile sunan Peter Jackson’ın üçlemesinde yer alan Viggo Mortensen, Amazon’un uyarlaması hakkında ilk kez konuştu.

Screen Rant’te yer alan haberde, Mortensen, dizinin sürekli olarak Game of Thrones ile kıyaslanmaması gerektiğini söyledi.

Game of Thrones gibi olmaya çalışacaklarından ve belirli bir düzeyde keyfi şiddete ve benzeri şeylere başvuracaklarından endişeleniyor muyum? Bilemiyorum. Ancak yönetmeninin çok yetenekli bir İspanyol yönetmen olan J.A. Bayona olduğunu biliyorum.

Çekimleri Yeni Zelanda’da yapıyorlar bu yüzden Peter Jackson’ın tavsiyelerinden ve belki de yapımda yer almış diğer kişilerden yararlanacaklarını düşünüyorum. Bunu doğru biçimde yapmak için tüm olanaklara sahipler. Takip etmek için iyi bir örneğe sahipler.

Örnek derken tahmin ettiğiniz üzere Game of Thrones’dan değil Yüzüklerin Efendisi üçlemesinden bahsediyor.

Game of Thrones, her ne kadar ilk dört sezonuyla küresel çapta büyük bir heyecan yaratsa da sonraki sezonlarda temposunu düşürmüş, kitaplardan iyicene uzaklaşmış ve karakterlerini de sığlaştırmıştı. Bizim en büyük beklentimiz Amazon’un ortaya çıkaracak işin izleme keyfinin Yüzüklerin Efendisi filmlerine yakışacak seviyede olması.

Preacher, Boys, Expanse, The Man in the High Castle gibi sağlam uyarlamalar sunan Amazon, bu zorlu görevin altından da çıkabilecek mi?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Disco Elysium, Televizyon Dizisine Uyarlanacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.