Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Yapımcılarını Kaybeden Y: The Last Man Dizisinin Başına Eliza Clark Geçti

Yapımcılarını Kaybeden Y: The Last Man Dizisinin Başına Eliza Clark Geçti

Yaklaşık iki ay önce yapımcısız kalan Y: The Last Man dizi uyarlamasının yeni yapımcısı belli oldu. Animal Kingdom‘ın yazarı Eliza Clark, daha önce adı “Y” olacağı açıklanan FX yapımının başına geçti.

Brian K. Vaughan ve Pia Guerra‘nın çizgi romanından uyarlanacak dizinin yapımcıları Aida Mashaka Croal ile Michael Green, pilot bölümün çekilmesinin ardından Nisan ayında projeden ayrıldıklarını duyurmuştu.

FX Uyarlaması Y: The Last Man Yapımcılarını Kaybetti

Diziyi geliştirmeye kararlı olan FX kanalı, yapımı The Killing, Extant, Animal Kingdom dizilerinin yazarı ve yardımcı yapımcısı Eliza Clark‘a teslim etti. Clark, diziyi yürütücü yapımcılar Nina Jacobson, Brad Simpson ve pilot bölümün yönetmeni Melina Matsoukas ile birlikte yapacak.

Eliza Clark

The Hollywood Reporter‘a konuşan Eliza Clark, yeni katıldığı proje için, “On yıl önce Y: The Last Man‘i okuyup ekranda nasıl yer alabileceğini hayal etmiştim. Çizgi seri beni Brian K. Vaughan ve Pia Guerra‘nın şaşırtıcı eseri ve Y‘nin karmaşık ve büyüleyici dünyası ile tanıştırdı. Bu hikayeyi anlatmaktan ve son derece yetenekli oyuncu kadrosuyla çalışacağım için heyecanlıyım” dedi.

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones Dizisinin Ülkemizdeki Yeni Yayıncısı Belli Oldu

Aktör Barry Keoghan‘ın serinin baş kahramanı Yorick‘i canlandıracağı Y dizisinde; Diane Lane, Amber Tamblyn, Imogen Poots ve Captain Marvel‘dan Lashana Lynch de kamera karşısına geçecek. FX, yapımcısına kavuşan serisini 2020‘de izleyicilerle buluşturmayı planlıyor.