Dizi Haberleri

Waterworld Dizisi Geliyor

Başrolünde Kevin Costner‘ın oynadığı 1995 yapımı Waterworld filminin hikayesi dizi olarak devam ediyor. Dizinin yönetmeni, The Boys‘un da yönetmenliğini yapan Dan Trachtenberg olacak.

Dizi, filmdeki olaylardan 20 yıl sonrasını anlatacak ve gerçekleşen olayları değiştirmeyecekmiş.

Waterworld Dünyası

Waterworld, buzulların erimesi ile karalarının tamamının sular altında kaldığı, post-apokaliptik bir hikaye anlatıyor. Ana karakter bu şartlar altında mutasyon geçiren insanlardan biri. Ancak bu dünyadaki insanlar mutasyon geçirmiş olanları sürgün ediyor ya da öldürüyorlar. Dolayısıyla sürgün, içme suyu gibi nadir bulunan kaynaklara erişimi azalttığı için ağır bir ceza oluyor.

Evlerin yerini botlar, kayıklar ve gemiler alıyor. Sabit yerleşim yerlerinin sayısı çok az. Dolayısıyla, haydutların saldırılarına maruz kalabiliyor.

Hikaye ana karakterin, sırtında kuru diyarların haritası bulunduğu söylenen Enola ve onu koruyan Helen ile yolculuk etmesini anlatıyor.

Waterworld filminde güzel olan tek şey dünya tasarımı değil. Kevin Costner‘ın canlandırdığı ana karakterin kişiliği de, Helen ve Enola karakterleri ile olan ilişkisi de keyifli.

Film 180 milyon dolarlık bütçesi ile, 1995’te, tarihte yapılan en pahalı film olmuştu. Filmdeki olaylar ve atmosfer Mad Max filmlerini andırıyordu. Filmi seven biri olarak dizi de aynı atmosferi yakalayabilecek mi diye merak ediyorum.

Waterworld filminin Türkçe adı Su Dünyası. Dizi hakkında ne yazık ki açıklanan başka bir şey şimdilik yok.

Yeni haberleri beklerken Waterworld‘ün de içinde bulunduğu Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Kıyamet Sonrası Film makalemizdeki filmleri izleyebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Daredevil'ın İkinci Sezonunda Punisher Geliyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.