Dizi Haberleri

Ustaca Bir Dönüş: The Master, Doctor Who’ya Geri Dönüyor!

BBC’den büyük bir spoiler geldi! John Simm, Usta (The Master) rolüyle yeni sezonda Doktor’la karşı karşıya geleceğini duyurdu. 15 Nisan 2017’de The Pilot bölümüyle BBC One’da yeni sezon dönemine başlayacak olan dizi, yeni yol arkadaşları Bill Potts (Pearl Mackie) ve Nardole (Matt Lucas) ile fazlasıyla heyecanlandırırken, kötü karakter rollerinin en sevilenlerinden olan Usta’nın da dönüşüyle hayranların nefesini kesmiş durumda.

Büyük bir Doctor Who hayranı olarak, yeni bölüme saatler saydığımı söyleyebilirim. Ama dizinin yazar ve yapımcısı Steven Moffat “Doctor Who’da hiçbir şey uzun süre sır olarak kalmaz ama Usta’yı Doktor’la karşılaştıran şeyin tam olarak ne olduğunu ve nasıl döndüğünü görmek için biraz daha beklemeniz gerekecek.” diyerek bu karşılaşmanın sezonun sonlarına doğru olacağı hakkında ufak da bir bilgi vermiş oldu.

Dönüşü hakkında Simm, “Bunun doğru olduğunu onaylayabilirim. Zaman yolculuğunun gücü sayesinde geri döndüm! Böyle büyük bir takımla çalışmak benim için her zaman bir zevk, Usta’nın gelecek bölümlerde nelerle karşılacağını görmek için sabırsızlanıyorum.” diyerek ilk ağızdan da haberi onayladı.

Bu habere ne kadar sevinirsem sevineyim Moffat’ın diziyi kurtarmak için böyle yeni olaylar ve eski yüzleri birleştirerek keskin dönüşler yapması beni bir yandan korkutuyot. Önceki sezonlarda Usta’yı Missy (Michelle Gomez) karakterine büründürerek karşımıza çıkarmasıyla bu kozu daha önceden zaten kullandı. Usta, son demlerini yaşıyor. Eğer yine hayranları, Missy’de olduğu gibi hayal kırıklığına uğratırsa Doctor Who’yu finale daha hızlı sürükleyebilir. Umarım bu sefer bize güzel bir neden ve olay örgüsüyle gelebilir. Usta’nın dönüşü basit bahanelere yakışacak bir olay değil gözümde. Ama sırf 2010’dan bu yana özlediğimiz ve heyecanla beklediğimiz Usta için bile sezona şans verilebilir gibi duruyor. Bu sezon çok fazla yenilik katılacak, tek temennim bunların işe yarayıp hasretini çektiğimiz Doctor Who’nun bize geri döndürülmesi.

İlginizi Çekebilir  Netflix'in Türk Orijinal Dizisi The Protector’a İki Oyuncu Daha Katıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu