Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » TRT’den Bilimkurgu Dizisi – Geleceğin Türkiye’sini İzleyeceğiz

TRT’den Bilimkurgu Dizisi – Geleceğin Türkiye’sini İzleyeceğiz

bilimkurgu-sehir-resim-banner

Filinta dizisinin ilk yaratıcı ekibinde olan Bülent Turgut, fantastik bilimkurgu projesine hazırlanıyor. “2150” kod isimli dizide geleceğin İstanbul’u ve Türkiye’si anlatılacak.

TRT, Bülent Turgut’un, İstanbul’un gelecek yüzyıllarını anlatacağı “2150” kod adıyla çekilmeye hazırlanan fantastik bilimkurgu dizi projesine imza atacak.

emre-dural-istanbul-bilimkurgu

İlk 13 bölümün ardından, ikinci 13 bölüm için ortak yapımcıların olacağı bu fantastik bilimkurgu dizisi için şimdiden İngilizler, Amerikalılar ve Ruslar ile görüşülmeye başlandığı öğrenildi.

TRT 1’in yakın gelecek planlarından ve yeni projelerini açıklayan TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren konuşmasında şunları ifade etti;

“2018’de TRT 1 bir bilim kurgu filmi çekecek. İstanbul’da kalıcı bir plato üzerinde çalışıyoruz. Bilimkurgu için CGI üzerinde devam edeceğiz. Türkiye CGI alanında çok başarılı ve çok hızlı çıkarıyor. Bu platoda çekilen dönem işleri için çok büyük bir alanda plato kuracağız. Yabancı yapımcılarla ortak olmayı planlıyoruz. Bu platoda uluslararası yapımların da çekilmesini planlıyoruz. İstanbul yakınlarında olması planlanıyor.”

2017 yılı itibariyle yayınlanması beklenen dizinin ilk 13 bölümünün çalışmaları hızla devam ediyor.

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones'un Final Sezonundan İlk Sahneler Yayınlandı!