Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Tilda Swinton Yeni Doktor Olma Yolunda

Tilda Swinton Yeni Doktor Olma Yolunda

Bilimkurgu dünyasının kült dizisi Doctor Who‘da gelecek sezonda Doktor değişikliği olacak. Peter Capaldi‘nin yerine kimin geleceği merak konusu ancak son dönemde öne çıkan isim oldukça şaşırtıcı.

Geçtiğimiz günlerde eski Doctor Who oyuncularından olan Paul McGann, Peter Capaldi’den boşalacak olan Doctor Who koltuğuna ünlü aktrist Tilda Swinton‘ın oturmasını istediğini belirtmişti. Anlaşılan bu düşünce hayranlar tarafından da benimsenmiş çünkü bahislere göre de Tilda Swinton yeni Doktor olma yolunda başı çekiyor.

4/1 oranla liderliği çeken Tilda Swinton’un arkasından Kris Marshall 5/1, Olivia Colman 5/1 ve Maxine Peake ise 8/1 oran almış. Yeni doktor için önerilen bir diğer önemli isim ise Perfume ve James Bond Spectre gibi başarılı filmlerde rol alan İngiliz oyuncu Ben Whishaw.

Son olarak Doctor Strange filminde Ancient One olarak izlediğimiz Tilda Swinton eğer yeni Doktor olursa Doctor Who tarihinde bir ilk olacak ve Doktor ilk kez bir kadın olarak reenkarne olacak.

Doğrusu farklı görünüşüyle dikkat çeken Tilda Swinton, kadınsılığı ile dikkat çeken bir aktrist olmadığından role de çok yakışacağını düşünüyorum.