Dizi Haberleri

The Witcher’ın Yaratıcısı Andrzej Sapkowski, Dizi Hakkında Ne Düşünüyor?

The Witcher serisinin yazarı Andrzej Sapkowski‘nin, Netflix‘in dizi uyarlaması hakkında ne düşündüğü ortaya çıktı. Yazar diziyi sevmekle kalmamış, başroldeki Henry Cavill‘ın Geralt performansına da övgüler yağdırmış.

Netflix‘in aylardır beklenen The Witcher dizisi geçtiğimiz hafta izleyicilerle buluştu. Hem kitaplar hem de oyunlarla karşılaştırılsa da çoğunlukla olumlu eleştiriler alan ve çoğumuzun orada burada “Toss a coin to your Witcher…” diye mırıldanarak dolanmasına sebep olan The Witcher dizisi, destanın yaratıcısını tatmin etmiş görünüyor. The Witcher serisinde yarattığı karakterleri ekranda gören yazar Andrzej Sapkowski, ortaya çıkarılan işten çok memnun kalmış, özellikle de Henry Cavill‘in oyunculuğundan: “Henry Cavill‘ın The Witcher olmasından dolayı çok memnunum. O gerçek bir profesyonel. The Lord of the Rings‘te Aragorn‘u oynayan Viggo Mortensen gibi Henry de Geralt‘a kendini verdi ve bu sonsuza dek böyle olacak.”

People dergisine konuşan Sapkowski, Lauren Schmidt Hissrich‘in senaryosunu yazdığı Netflix dizisinin romanlarını ne kadar takip ettiği sorulduğunda, “İtiraf etmeliyim ki fazla değil. Ama sanatçının ve sanatsal ifadesinin özgürlüğüne çok inanırım. Nadiren müdahale ederim ve başka bir sanatçıya kendi bakışımı dayatmaya çalışmam” diye cevap verdi. Yazar her ne kadar dizinin temele çok yakın olmadığını söylese de, serinin hayranlarının yapımdan keyif alacaklarından çok emin.

İlginizi Çekebilir  Jim Gordon'ı Kimin Oynayacağı Belli Oldu
İlgili Makaleler

Sapkowski‘nin de dediği gibi romanlara pek de yakın olmayan The Witcher dizisinde karakterlerin yeni versiyonları ekranda sunuluyor. Özellikle Geralt‘ın zaman içindeki değişimi hakkında görüşü sorulan Sapkowski yine yolumuzu kitaplara çıkarıyor: “Bu biraz karışık. Diziyi izleyin ve kitapları okuyun. Cevap orada.”

Türkçe dinlememiş olanlar için bunu da bırakalım. (Harun Can’ın sesiyle…)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu