Son Haberler
Anasayfa » AYBABTU » The Witcher Dizisinin 7 Sezon Olması Planlanıyor

The Witcher Dizisinin 7 Sezon Olması Planlanıyor

Netflix‘in ilk fragmanıyla aklımızı çeldiği The Witcher dizi uyarlamasının uzun soluklu olacağı ortaya çıktı. Andrzej Sapkowski‘nin fantastik serisini ekrana taşıyan showrunner Lauren Schmidth Hissrich, Witcher‘ın 7 sezon olmasını planlıyormuş.

SFX dergisine röportaj veren Lauren Schmidth Hissrich, The Witcher dizisiyle ilgili planları sorulduğunda, “İkinci sezon mu? Diziyi yedi sezonluk yaptım” diye bombayı patlattı ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Henüz ikinci sezonumuz yok -Tanrım umarım olur- ancak şu an sadece “Her defasında seyircileri gerçekten yakalayacak hikayeleri nasıl kurarız?”ı düşünüyorum. Bütün enerjimizi sadece bir sezona vermek ve karakterlerin gelişimleri hakkında düşünmemek en kötüsü olurdu.”

İlk sezonda Witcher kitaplarındaki tüm karakterlerin olmayacağını bir kez daha vurgulayan showrunner, “gerçek insan hikayelerine” odaklandığını da şu sözlerle ifade etti: “Evet dizide canavarlar var, evet çok fazla kan da var ama ayrıca bir araya gelen bir aile var. Bana göre; ilk sezonun teması gerçekten bu. Bir aileyi yapan nedir? Bir aile birbirini nasıl bulur? Neden bir arada olmak isterler? Fantazi hayranı olmayanların da gelip kendilerini bulacakları bir sezon.”

İlginizi Çekebilir  Neil Gaiman, American Gods ve Shadow Karakteri Hakkında Konuştu

Hissrich‘in bütün karakteleri doluşturmaktansa aileyi ön plana çıkaracağı ilk sezon 20 Aralık‘ta yayınlanacak. Yedi sezon sürmesi planlanan yapımda Henry Cavill (Geralt), Anya Chalotra (Yennefer) ve Freya Allen’ın (Ciri) başrolleri paylaşıyor.