Dizi Haberleri

The Witcher 2.Sezon 1. Bölüm Detayları Açıklandı

Yapımcı Lauren S. Hissrich yaptığı açıklamada Andrzej Sapkowski‘nin The Last Wish (Son Dilek) kitabından A Grain of Truth hikayesinin uyarlanacağını ve detayları öğrendik.

Netflix’in fantastik uyarlamasında ilk sezonda gördüğümüz çoğu hikayenin Andrzej Sapkowski‘nin The Last Wish kitabından olduğunu gördük. Örneğin, pilot bölüm Renfri’nin yer aldığı ”The Lesser Evil” adlı kısa öykünün uyarlamasıydı.

Kitabı okuyan hayranların birinci sezonda görmeyi umdukları diğer bir hikaye, Güzel ve Çirkin’in çarpık bir yeniden anlatımı gibi olan ”A Grain of Truth” idi. Hikaye tapınak soygunu sırasında genç bir rahibe tecavüz eden Nivellen adında acımasız eşkiya liderinin hikayesi. Ardından rahibe Nivelle’nın zaten ”insan görünümde bir canavar” olduğu için onu ”canavar görünümde bir canavar” olması için lanetler. The Last Wish kitabında Geralt bir tüccar ve bir kadının cinayetini araştırıken Nivelle ile karşılaşır. 2. sezonda Nivelle karakterini Game of Thrones‘tan tanıdığımız Kristofer Hivju canlandıracak.

İkinci Sezonda Bizleri Neler Bekliyor

Netflix Geeked’in resmi Twitter hesabı, The Witcher’ın yapımcısı Lauren S. Hissrich’in 2. sezonun ilk bölümünün hikaye ayrıntılarını açıklayan bir videosunu paylaştı. Hissrich bunları ekledi:

”Sahip olduğumuz en kötü sır buydu ama The Witcher’ın açılışı için ”A Grain of Truth” hikayesini uyarlıyoruz. Birinci sezondan sonra kısa hikayeleri bitirme şansımız olduğunu düşündüm, bunu kaybettik. Bunun yerine bu hikayeyi uyarlayabildik ve Ciri’yi dahil edebildik. Bu, kendilerini pek güvende hissetmeyen bi yerde bir araya gelen bir baba ve kızının hikayesi. Ve elbette, eşsiz Kristofer Hivju tarafından oynanan Nivelle’a değiniyoruz. Ve Geralt ile birlikte karakterini ve geçmişini keşfedeceğiz. Aile ile ilgili olduğu için ikinci sezon için gerçekten mükemmel bir başlangıç. Birbirmizden sakladığımız sırlarla ilgili ve bazen içinde olduğumuz canavarlarla ilgili.”

İlk sezonun sonunda Geralt’ın Ciri ile kavuştuğunu görmüştük. 2. sezonda ise Geralt’ın Ciri’yi Kaer Morhen’e eğitim görmeye götüreceğini ve bu yolculukları sırasında Nivelle karakteriyle burada karşılacağını düşünüyorum. Kristofer Hivju‘nun yanı sıra kadroda Kim Bodnia‘yı Vesemir rolünde göreceğiz. Resmi olarak ”A Grain of Truth” hikayesini göreceğimizi bildiğimiz için, genç ve güzel bir kadın görünümde olan ölümcül vampirimiz Vereena’yı göreceğiz gibi duruyor. Vereena rolünde Anges Bjorn‘ü göreceğiz. Sonuç olarak ikinci sezonda görmek istediğimiz ve göreceğimiz çok şey var.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Y: The Last Man Dizisinden İlk Fragman Geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.