Dizi Haberleri

Stranger Things’in Yapımcıları Jim Hopper’a Ne Olduğunu Açıkladı

Stranger Things’in yaratıcıları dizinin sevilen karakteri Jim Hopper‘ın geleceği hakkında ipuçları verdi. Stranger Things’in Star Wars göndermelerini de açıkladı.

Stranger Things’in yapımcı kardeşleri Matt Duffer ve Ross Duffer, üç sezonda da 1980’lerin birçok filmine saygı duruşu niteliği taşıyan göndermelerde bulundu.

Stranger Things’in 3. Sezonundaki Göndermeler

Dizinin final bölümünü sarsan büyük şaşırtmaca da Star Wars’a yönelik göndermeler de yer aldı.

BURADAN SONRASI SPOILER İÇERİR

Bu gönderme Starcourt Alışveriş Merkezi‘nde meydana gelen patlamada ölmüş gibi görünen Jim Hopper’ın (David Harbour) kaderiyle alakalıydı.

Pek çok hayran Hopper’ın aslında ölmediğini umuyor ve bir şekilde sağ sağlim kurtulduğunu düşünüyor. Dizinin ek sahnesinde kötü Rusların bahsettiği “Amerikalı’nın” Harbour’ın karakteri olabileceği iddia ediliyor.

Bu iddianın temeli Star Wars’a, özellikle de Star Wars Episode V – The Empire Strikes Back‘e dayanıyor. Bill Kuchman’ın ortaya attığı hayran teorisine göre Hopper’ın karakter gelişim hikayesi Han Solo’nunkine benziyor. Görünüşte ölmeden önce iki karakter de “Cehennemde görüşürüz” diyor.

Bunun ardından Han Solo hayatta kaldı ve izleyiciler bunu Return of the Jedi filminde öğrendi. Luke Skywalker ve Lando Calrissian bu arkadaşını, tutsaklarını Sarlacc Çukuru’nda yem eden Jabba the Hutt’ın elinden kurtardı.

Hopper “Amerikalı” olarak anılan kişiyse, iki karakteri tutsak edenler arasında bir paralellik çizilebilir.

Matt Duffer da Entertainment Weekly’e verdiği bir röportajda olayı açığa çıkardığı görülen sözler söyledi. Duffer, “Biz hep The Empire Strikes Back hakkında konuşuruz. Ona (Hopper) her zaman daha karanlık bir son, daima bir Han Solo fedakarlık anı vermek istedik,” dedi.

Steve Harrington (Joe Keery) da final bölümünün son sahnesinde film kiralama dükkanında The Empire Strikes Back filminden de bahsediyor.

Tüm ipuçları Hopper’ın Stranger Things’in Han Solo’su olduğunu işaret ediyor. Bu durumda Harbour’un gelecek sezonda diziye dönmesi bekleniyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.