Dizi Haberleri

Stranger Things’in Sezon Finali, Spotify’da Metallica’nın Master of Puppets’ına Rekor Kırdırdı

Kate Bush fırtınasının ardından Stranger Things sezon finalinde yer alan Metallica’nın Master of Puppets’ı ve Journey’nin Separate Ways’i dinleyicilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Netflix‘te 4. sezonunun ilk kısmı yaz başında izleyiciyle buluşan Stranger Things, aksiyon ve gerilimi yeni bir seviyeye taşıdığı 2. kısmıyla da 1 Temmuz itibariyle Netflix’te yayına girdi. Sezonun en unutulmaz sahnelerinden birinde Max, en sevdiği şarkı olan Kate Bush‘un Running Up That Hill (Deal With God) adlı şarkısında ‘play’e basarak Vecna’dan kaçmayı başarmıştı. Sezona adeta damga vuran bu şarkı ile Kate Bush’un Spotify’daki dinlenmelerinde kayda değer bir artış görülmüştü. Öte yandan Bush, Türkiye ortalamasına göre de yüzde 1300 oranında daha fazla dinlenmeye imza attı.

Sezon finali itibarıyla unutulmaz anlar arasına adını yazdıran Eddie’nin Master of Puppets performansının ardından da benzer bir rekora imza atıldı. Metallica’nın Master of Puppets’ı (2 Temmuz itibariyle) Türkiye’de sıradan bir gündeki dinlenmesine oranla 2,6 kat ile yüzde 161 oranında daha fazla dinlendi. Benzer bir artış da yine sezon finalinde nabzı yükselten Journeynin Separate Ways remix’inin dinlenmelerinde de yaşandı. Journey ve Steve Perry’ye ait Separate Ways remix versiyonu, sıradan bir gündeki dinlenme oranına kıyasla 5,3 kat ile yüzde 433 daha fazla dinlendi.

İlgili Makaleler

Dizinin fanları, 4. sezonun 1. kısmını tamamladıktan sonra aynı heyecanı yaşamak için Spotify’ın Stranger Things resmi çalma listesini ziyaret etmiş; listenin globalde dinlenmelerini (30 Mayıs itibariyle) yüzde 1700 artırmıştı. Stranger Things resmi çalma listesi, Spotify’ın Netflix hub’ındaki şarkı listeleri arasında, 970.000 takipçisi ile en yüksek takipçili liste olmuştu. Aynı zamanda Spotify, Stranger Things’in 4’üncü sezonu için, kullanıcıların favori şarkılarını seriden bazı klasiklerle bir araya getirdiği; Hawkins’in korkunç düşmanıyla yüzleşmede ideal ambiyansı yaratacak Upside Down çalma listesini de oluşturmuştu. Buna ek olarak, resmi Stranger Things çalma listesi de serinin en yeni şarkılarını halihazırda içeriyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.