Dizi Haberleri

Stephen King’in Mahşer Eseri Hakettiği Uyarlamaya Kavuşuyor

Stephen King‘in dilimize Mahşer ismiyle kazandırılan The Stand eseri, modern bir uyarlama ile yeniden karşımıza çıkmaya hazır. CBS kanalı, The Stand’i dizi yapacağını duyurdu.

1994 yılında The Stand, 4 bölümlük bir mini dizi olarak karşımıza çıkmıştı.

Bundan 5 yıl önce de The Stand’in sinemaya uyarlanacağı haberleri çıkmıştı. Bir süre bekledik ancak filmden ses kesildi. Şimdi ise CBS kanalı, bu eseri dizi olarak uyarlayacağını açıkladı.

CBS’te Yayınlanacak Dizinin Detayları

Toplamda 10 bölüm olarak yayınlanacak dizinin yönetmenliğini Josh Boone (The Fault In Our Stars, The New Mutants), senaristliğini ise Ben Cavell (Homeland, Justified) yapacak. Josh Boone, aynı zamanda senaryo yazımında da Cavell’a destek verecek.

Stephen King Eserlerinin Kara Kule ile Bağlantısı

Josh Boone, dizinin duyurulması sırasında yaşadığı ilginç bir hikayeyi de paylaştı.

Mahşer kitabını yorganımın altında okuduğum sırada 12 yaşındaydım. Vaftiz ailem bunu farkettiğinde kitabı alıp şömineye atıp yakmışlardı. Çok kızmıştım ve babamın FedEx hesap bilgilerini alıp Stephen King’e, onun eserlerini ne kadar çok sevdiğimi anlattığım bir mektup yazdım. Birkaç hafta sonra, posta kutusunda Maine’den gelen bir paket gördüm. Pakette birkaç kitap ve Stephen King’den gelen ve beni yazmam konusunda cesaretlendiren ve hayranı olduğum için teşekkür eden notlar vardı. Ailem de Stephen King’in bu nezaketi ve ilgisinden etkilendiler sonrasında onun kitaplarını okuma yasağımı kaldırdılar.

İlk filmin Stuck in Love’da Stephen King’e bir cameo sahne yazdım ve o da beni kırmayıp seslendirdi. Şimdi ise onun başyapıtını uyarlayacağım. Çok heyecanlıyım.

Mahşer’in konusu şöyle;

Biyolojik denemeler yapılan bir kuruluştan kaçan biri, kısa süre sonra domino etkisiyle insanların yüzde doksan dokuzunu yok edecek mutasyona uğramış ölümcül bir grip mikrobunu yaymaya başlar. Hayatta kalmayı başaran korku ve şaşkınlık içindeki bir avuç insan kendilerini kurtaracak bir lider arayışı içine girer. Ve iki aday ortaya çıkar… Colorado’da bir halkevi kurmakta ısrar eden 108 yaşındaki hayırsever rahibe Abagail ve kötülükten başka bir şey düşünmeyen, kargaşadan mutlu olan şiddet yanlısı “kötü adam” Randall Flagg…

Umarız bu uyarlama da daha önceki planlar gibi iptal olmaz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  House of the Dragon Çekimlerinden İlk Fotoğraflar Geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.