Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Stargate: Origins ile Stargate Serisi Devam Edecek

Stargate: Origins ile Stargate Serisi Devam Edecek

Hayranlar Stargate SG-1’in 20.yılını kutlarken San Diego Comic-Con’da güzel bir sürpriz duyuruldu! 1994 senesinde çıkmasıyla kendine kült bilimkurgu filmleri arasında yer edinen Stargate, yeni dizi serisi Stargate: Origins ile tekrardan seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Stargate SG-1, Stargate Atlantis ve Stargate Universe ile yaklaşık toplamda 380 bölümlük dizilerin ardından, birçok hayrana sahip olan bu ismi yaklaşık 6 yıldır ortalıkta göremiyorduk.

10 bölümden oluşması beklenen dizi, daha önceki serilerden tanıdığımız Paul Langford’un kızı Catherine Langford‘un hikayesini anlatacak. Cahterine’in dünyayı kurtarmak için içine dalacağı bu karanlık serüveni Mercedes Bryce Morgan yönetecek. Senarist koltuğunda da Mark Ilvedson ve Justin Michael Terry‘yi görüyoruz.

MGM’in dijital platformlar başkanı Kevin Conroy konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Stargate’i tekrardan ziyaret etmeye; kökendeki mitleri onurlandıran ve sadık hayranlara daha çok gizem ve macera sunan yepyeni bir hikaye yaratmaya isteyliydik. Stargate Origins’i, bu ruhu 25 yıla yakın bir süredir canlı tutan hayranlara bir teşekkür olarak görüyoruz.”

Stargate Command

Bu sonbaharda kullanıma açılacak, MGM’nin yeni yayın servisi Stargate Command aracılığı ile diziyi izleyebileceğiz. Bu platform hakkında kesin bir bilgi bulunmasa da hem ücretli hem de ücretsiz birçok imkan sağlayacağı biliniyor. Sahne arkasından görüntülerin paylaşılıp hayranların toplanacağı bir yer olacağa benziyor. Bu platform hakkında bilgilerin de yakınca duyurulacağını umuyoruz.

İlginizi Çekebilir  Başka Gezegenlerde Yaşayabilir Miyiz?

MGM’in dünya çapında dağıtım ve satın alımları başkanı Chris Ottinger, “Stargate hayran topluluğunun hem yeni hem de eski içeriklerden ve haberlerden eğlenmeye devam etmesi için bir belirli bir merkeze ihtiyaç duyulduğunu gördük. Tüm içerikle, daha önceden hiç yapılmamış bir şekilde, topluluğa birbirleriyle iletişime geçip kutlamalar yapabileceği yepyeni bir kapı olacak Stargate Command,” diye ekliyor.

 

Hayranların bir türlü doyuma ulaşmadığı bu serinin yeni dizisi hakkında siz neler düşünüyorsunuz?