Dizi Haberleri

Star Wars: Visions Volume 2’nin Yayın Tarihi ve Detayları Belli Oldu

İkinci sezonuyla Disney+‘ta devam edecek olan Star Wars destanının animasyon antoloji dizisi Star Wars: Visions ile ilgili iki önemli duyuru yapıldı.

Star Wars‘un Twitter hesabından yapılan paylaşımda; Star Wars: Visions Volume 2‘nin 4 Mayıs 2023 tarihinde yayınlanacağı belirtildi. Ayrıca Lucasfilm ile yeni sezonu geliştiren 9 animasyon stüdyosu ve 9 yeni bölüm hakkında bilgiler paylaşıldı.

Dizinin uzak doğu esintili ilk sezonu, 7 Japon anime stüdyosunun işbirliği ile geliştirilmişti. Resmi açıklamaya göre, serinin ikinci sezonu uluslararası bir karma olacak. Yeni sezonda; El Guiri (İspanya), Cartoon Saloon (İrlanda), Punkrobot (Şili), Aardman (Birleşik Krallık), Studio Mir (Güney Kore), Studio La Cachette (Fransa), 88 Pictures (Hindistan), D’art Shtajio (Japonya) ve Triggerfish (Güney Afrika) tarafından geliştirilen bölümlerden oluşacak.

Star Wars Visions Volume 2‘nin ilk bölümü Sith, El Guiri‘de geliştiriliyor ve Kayıp Balık Nemo, The Incredibles, Ratatouille, Trollhunters gibi yapımlara imza atan Emmy Ödüllü yönetmen Rodrigo Blaas tarafından yazılıp yönetilecek.

Cartoon Saloon‘un geliştirdiği Screecher’s Reach bölümünü; My Dad’s Dragon, WolfWalkers, Song of the Sea ve Viking Skool‘un ödüllü ismi Paul Young yönetecek.

Punkrobot imzalı In the Stars bölümü Soccer Girls ve Bear Story‘yi geliştiren yönetmen Gabriel Osorio‘ya emanet edildi.

Aardman Animations‘ın I Am Your Mother bölümünü Magdalena Osinska; Studio Mir‘in Journey to the Dark Head adlı bölümü Dota: Dragon’s Blood: Book 3‘ten Hyeong Geun Park yönetecek.

Studio La Cachette‘in The Spy Dancer adlı bölümünün başında; The Rabbi’s Cat, Mune ve Akademi adayı Ernest and Celestine‘i yöneten Julien Chheng bulunuyor.

88 Pictures‘un geliştirdiği The Bandits of Golak, bol ödüllü kısa animasyon filmi Schirkoa‘nın yaratıcısı Ishan Shukla imzasını taşıyacak.

D’art Shtajio ve Lucasfilm imzalı The Pit bölümü, The Mandalorian ve Obi-Wan Kenobi‘den LeAndre Thomas ile Star Wars Resistance‘tan Justin Ridge ikilisi tarafından yönetilecek.

Triggerfish‘ten Nadia Darries ve Daniel Clarke ise Aau’s Song adlı bölümü izleyici karşısına getirecek.

James Waugh, Jacqui Lopez ve Josh Rimes‘in idari yapımcı olarak görev üstlendiği Star Wars: Visions Volume 2, 4 Mayıs 2023‘te Disney+‘ta yayınlanacak.

Star Wars‘un anime antoloji dizisinin 9 bölümlük ilk sezonunda; Made in Abyss‘i yapan Kinema Citrus, DEVILMAN Crybaby‘yi geliştiren Science Saru, Ghost in the Shell‘in yapımcısı Production IG ve Promare ile Kill la Kill‘in arkasındaki Trigger‘ın kısa filmleri yer almıştı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.