AYBABTUDizi Haberleri

Peter V. Brett’in İblis Döngüsü Serisi Televizyona Uyarlanıyor

Peter V. Brett tarafından yazılan İblis Döngüsü serisi televizyon uyarlaması haline getiriliyor.

Deadline’a göre, Roger Birnbaum ve Mark Kinsey projeyi Electromagnetic Productions şirketleri aracılığıyla geliştiriyor. Brett’in İblis Döngüsü (Demon Cycle) serisindeki beş romana dayanan uzun süreli bir dizi yaratma hedefiyle yola çıkıldı ve çalışmalar başladı.

İngiltere’de The Painted Man, orijinal adıyla The Warded Man isimli kitap ülkemizde Dövmeli Adam olarak yayınlandı. Peter V. Brett, sıkı bir FRP oyuncusu da olduğu için aynı zamanda, hikayesindeki karakterlere buradaki öğeleri eklemiş ve yine kendi oyun deneyimlerinden oldukça faydalanmış.

İblis Döngüsü Hakkında

Nüvelik denilen cani iblislerin geceleri ortaya çıkıp karşılaştıkları tüm insanları öldürdüğü uzak bir gelecekte geçiyor. Bu savaş yüzyıllardır, insanların kendilerini korumak için tam olarak anlamadıkları sihirli totemleri kullanmalarıyla sürdü. Brett’in serisindeki ilk kitap, Arlen, Leesha ve Rojer isimli üç gence odaklanırken, televizyon dizisi için yapılan kısa açıklamada, “İnsanlığa yok olmanın eşiğinden nasıl geri dönüleceğini öğretmek için tüm vücuduna kayıp savaş korumalarını dövme yaptıran bir adam” diye bahsedildi.

Bu, Dövmeli Adam kitabı ve İblis Döngüsü serisinin uyarlanmasının düşünüldüğü ilk zaman değil. Kitap, 2016 yılında aynı yapımcılardan bazılarının yer aldığı bir film uyarlaması için seçildi. Görünüşe göre bu çaba boşa çıktı ancak eski projenin küllerinden bir televizyon uyarlaması doğacak gibi görünüyor.

Peter V. Brett

Televizyon uyarlamasındaki diğer yapımcılar arasında Remarkable Media’dan Spike Seldin (The A-Team) ve Kearie Peak (Leverage, The Librarian serisi) ile Reality Distortion Field’dan Simon Barry (Warrior Nun, Continuum) ve Stephen Hegyes (Warrior Nun, Yürüyen Elli Ölü Adam) yer alıyor. Sion Barry ayrıca JD Zeik’in (Witchblade, Ronin) senaryosunu yazdığı dizide baş yapımcı ve yürütücü yapımcı olarak da görev yapacak.

Proje hâlâ taslak aşamasında ve bu nedenle henüz herhangi bir yayın veya kanal bilgisi yok.

İblis Döngüsü serisi, ülkemizde Epsilon Yayınevi tarafından yayınlandı. Mutlaka okumanızı öneririz.

Kaynak: Deadline

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Mortal Kombat Filminin Yapımcısı, System Shock Dizisi İçin Çalışmalara Başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.