Dizi Haberleri

Nightflyers Uyarlaması İçin Hiçbir Engel Kalmadı

George R. R. Martin‘in 1980 yılında yayınlanan öyküsü Nightflyers için yapımcı ekibin toplandığı açıklandı. SyFy kanalında yayınlanması planlanan dizi bilimkurgu-korku türünde olacak.

İlk defa Analog Science Fiction and Fact. dergisinde yayınlanan Nightflyers, yıllar içerisinde Martin’in eklemeleriyle büyümüştü. Locus Ödülü’ne sahip olan Nightflyers, 1987 yılında beyaz perdeye yansıtılmış ancak pek beğenilmemişti.

İlgili Makaleler

Bir süredir Nightflyers’ın dizi uyarlaması için hummalı bir çalışma var. The Hollywood Reporter’da çıkan habere göre Nightflyers’ın prodüksiyon ekibi toplandı. Blacklist ve Mentalist gibi dizilerde bulunan Dan Cerone’un yapımcılığıyla SyFy kanalında yayınlanması planlanan dizinin yönetmeni, I Origin ve Another Earth gibi çalışmaların altında imzası bulunan Mike Cahill olacak. Pilot bölüm için düşünülen yazar ise Clive Barker’ın Midnight Meat Train uyarlamasında çalışan Jeff Buhler var.

Pilot bölüm için çalışmaların devam ettiği söyleniyor. Öyküye birebir bağlı kalınacağı söylenen Nightflyers’da, dünyanın yok olmasını engellemek üzere yüksek teknolojiye sahip bir uzay gemisiyle, yolculuğa çıkan bir mürettebatın hikayesini izleyeceğiz. Mürettebat, uzayın derinliklerine doğru gittikçe bilinmezliğin korkusuyla yüzleşecekler.

Dizi için George R. R. Martin’in de yazarlık yapması planlanmış ama yazarın, HBO ile olan sıkı sözleşmesi nedeniyle bu plan suya düşmüş. Henüz dizinin çıkış tarihi ya da kadrosu hakkında bir bilgilendirme yok. Önümüzdeki aylarda bu konuların da netlik kazanacağını söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir  Y: The Last Man Dizisi Başrol Oyuncusunu Kaybetti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu