Dizi Haberleri

Netflix’te Yayınlanacak Sandman Dizisinin Kadrosu Resmen Açıklandı

Neil Gaiman‘ın kült grafik roman serisi Sandman projesi yavaştan gerçeğe dönüşmeye başladı. Netflix’te yayınlanacak dizinin oyuncu kadrosunda birçok önemli isim bulunuyor.

Netflix tarafından resmi bildiride Sandman kadrosunun isimleri belli oldu. Neil Gaiman’ın grafik romanından uyarlanacak serinin yürütücü yapımcıları Allan Heinberg ve David S. Goyer olacak. Oyuncu kadrosu da bir hayli sağlam.

Serinin ana karakteri olacak Dream, Tom Sturridge tarafından canlandırılacak. Bu önemli rol daha öncesinde On the Road (2012), Pirate Radio (2009) filmlerinde yer almış İngiliz oyuncuya emanet edildi. Game of Thrones serisinden tanıyacağınız Gwendoline Christie ise Cehennemin Hakimi Lucifer olarak Sandman dizisinde yer alacak.

Dream Krallığı’nın koruyucusu Lucienne rolünde Vivienne Acheampong; The Corinthian rolünde Boyd Holbrook yer alacak. Bir başka Game of Thrones yıldızı Charles Dance ise sihirbaz Roderick Burgess’i canlandıracak.

İlk grafik roman olan Prelüdler ve Noktürnler’de önemli bir yeri olan Habil ve Kabil rolleri ise Asim Chaudhry ve Sanjeev Bhaskar’a emanet edildi.

Dizi Hakkında Neler Biliyoruz?

Gaiman, Netflix tarafından uyarlanacak Sandman hakkında şu sözlere yer verdi:

Son otuz üç yıldır, The Sandman karakterleri nefes aldı, etrafta dolaştı ve kafamın içinde konuştu. Sonunda kafamdan çıkıp gerçeğe adım attıkları için inanılmaz derecede mutluyum. Dışarıdaki insanların bizim rüya olarak gördüğümüzü görmelerini, geride kalanların bedene bürünmelerini ve bedenlerin oradaki en iyi oyunculardan bazılarına ait olduğunu görmek için sabırsızlanıyorum. Bu çok hayret verici. Oyunculara ve Netflix, Warner Bros., DC, Allan Heinberg ve David Goyer’dan oluşan tüm The Sandman işbirlikçilerine ve rüyalarımın en çılgınını gerçeğe dönüştüren dizideki zanaatkarların ve dahilerin lejyonlarına çok minnettarım.

Sandman, gerçeküstü yapısı, anlatım biçimi ve kullandığı dil itibariyle şu aşamada dizi olarak aklımda pek canlanmıyordu. Oyuncu kadrosunun şekillenmesiyle birlikte birkaç nokta kafamda oturmaya başladı. Öte yandan Neil Gaiman‘ın bir başka dizi uyarlaması olan The American Gods‘ın girdiği yoldan da pek memnun kalmamıştım.

FRPNET Discord

Dilerseniz siz de Discord kanalımıza katılabilir ve konu hakkında görüşlerinizi bildirip sohbet edebilirsiniz.

Umuyorum ki, dizi hak ettiği başarıyı yakalayabilen ve Sandman’i en iyi biçimde yansıtan bir yapım halinde karşımıza çıkabilir. Şu an için dizinin çekimlerine ya da ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgi yok. Kadronun ve yönetim ekibinin belirlenmiş olmasıyla birlikte, çekim kısmının da yakın bir tarihte başlayacağı düşünülüyor.

Aşağıdaki galeriden de oyuncuların detaylarına bakabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.