Dizi Haberleri

Netflix’te Ghostbusters Serisi İster Misiniz?

Vizyona girdiği dönemde ortalığı kasıp kavuran ve bir kült haline gelen, ardından 2016’da çekilen yeni versiyonu ile nefretleri üzerine toplayan film “Ghostbusters” Netflix serisine dönüşebilir. Dönüşebilir diyoruz çünkü fikir, seriyi yaratan kişiden Dan Aykroyd’dan geldi.

Ayrıca orijinal filmlerde de başrollerden biri olan Aykroyd, aynı ekiple üçüncü bir filmin çekilmesi için uzun yıllar mücadele vermişti. Ancak başta Ghostbusters’ın olmazsa olmazı bir diğer başrol Bill Murray’in bitmek bilmeyen inadı olmak üzere pek çok aksaklık neticesinde bu güzelim seri 1989’da çekilen ikinci film ile son bulmuştu.

Yıllardır yılan hikayesine dönen üçüncü film söylentileri de seriyi yaratan bir diğer isim Harold Ramis’in ölümü ile tamamen ortadan kalkmış oldu. Hali hazırda kadınlardan oluşan ve pek çok kişinin daha çıkmadan hışmına uğrayan, çıktıktan sonra ise linçten kurtulamayan yeni versiyonundan da umudu kesmiş olacaklar ki başka yollar aranmaya başlandı. Erkeklerden oluşan yeni nesil bir Ghostbusters filmi mi gelecek, kadınlardan oluşan yeni versiyon devam mı edecek derken farklı bir fikir serinin yaratıcısı Dan Aykroyd’dan geldi.

CinemaBlend’e konuşan Aykroyd, şu sıralar yeni sezonu ile başları döndüren popüler fantastik seri Stranger Things’teki Ghostbusters göndermelerinden hayli hoşlanmış olacak ki genç oyuncularla Netflix’te bir Ghostbusters serisinin hoşuna gideceğini dile getirdi.

Stranger Things

Stranger Things’e atıfta bulunarak fikri sorulan Aykroyd, “Kesinlikle çok iyi olurdu. Hatta birkaç fikir bile aklıma geliyor bununla ilgili. Stranger Things’teki bu çocuklardan Liseli Hayalet Avcıları ya da ona benzer bir şey çıkabilir.” dedi.

Bize hali hazırda nostalji yaşatan Stranger Things kadrosundan bir yeni nesil Ghostbusters fikri kulağa oldukça güzel geliyor. Farklı oyuncu kadrosu ile bile olsa bu nostaljik tarzda gayet tutar gibimize geliyor. Belki bir gün hayata geçer kim bilir.

İlginizi Çekebilir  Daredevil'ın İkinci Sezonunda Punisher Geliyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu